| Anonim20000000 a întrebat:

Unde este mai bine sa imi deschid un cont bancar Banca Transilvania, BCR sau ING?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Recomand BCR ca-i cea mai veche si mai populara banca din tara.

ING-ul cred ca se va inchide curand, cum s-a inchis si aproape au disparut toate bancile Raiffeisen din tara.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu au disparut, cel putin deocamdata.
„Deja multă lume se întreabă asta, având în vedere mult așteptata decizie din partea instanței. Nu, nu se închide Raiffeisen Bank în România, ci din contră. Banca bifează o victorie majoră în instanță, având în vedere ordinul emis de către cei de la ANPC"

| Violleta2022 a răspuns (pentru darrio2007):

Este praf in ochi la Raiffeisen, ca din 4-5 branch-uri din Braila, a ramas doar oficiul principal.
In Cluj nu mai este nici o filiala deschisa, doar oficiul principal si acela nu face operatiuni bancare, doar consultanta. Am transferat eu niste bani la o verisoara in Cluj si am rugat-o sa-i depuna la raifessen in Cluj si ea a fost cea care mi-a spus ca nu mai exista filiale in Cluj, decat oficiul principal, doar pentru consultanta.

| TrrTrr1 a răspuns (pentru Violleta2022):

"aproape au disparut toate bancile Raiffeisen din tara"

Sunt 290 agentii raiffaisen in tara

"In Cluj nu mai este nici o filiala deschisa"

Cereti scuze omului pentru prostia monumentala pe care ai scris-o.

Agentia Iulius Mall Cluj Napoca
Adresa:Strada Alexandru Vaida-voevod, nr. 53B, loc. Cluj-napoca, jud. Cluj

Agentia Marasti
Adresa:Strada Aurel Vlaicu, nr. 2, loc. Cluj-napoca, jud. Cluj

Agentia Cipariu
Adresa:Strada Constantin Brancusi, nr. 2, et. Parter, loc. Cluj, jud. Cluj, cod postal 400462

Agentia Cluj
Adresa: Strada Cuza Voda, nr. 1, loc. Cluj-napoca, jud. Cluj

Agentia Piata Unirii
Adresa:Strada Piata Unirii, nr. 16, loc. Cluj Napoca, jud. Cluj

Agentia Manastur
Adresa:Strada Bucegi, nr. 11, loc. Cluj-napoca, jud. Cluj

Agentia Floresti
Adresa:Strada Avram Iancu, nr. 172, loc. Floresti, jud. Cluj

Si sa iti ceri scuze si mie ca mi-ai dat ignore cand ti-am atras atentia ca nu esti capabila sa faci diferenta intre luminile de drum si semnalizarile la o masina.

Si daca imi dai ignore pentru ca si acum te-am corectat cu dovezi concrete o sa dai dovada de cea mai monumentala prostie si cel mai infect caracter posibil. Deci ai grija IGNORE - recunosti caracterul infect

| TrrTrr1 a răspuns (pentru darrio2007):

Zii sa isi ceara scuze de la tine ca te contrazice cu prostii.
Am raspuns si eu la cateva intrebari aici pe site, si ma trezesc ca cica sunt ignorat de respectiva ca doar am corectat-o. Am crezut ca e o intamplare, dar scrie multe prostii. Cica e in top useri TPU. Ce gluma.

| Violleta2022 a răspuns (pentru TrrTrr1):

Am explicat mai sus, citeste si daca esti incapabil, mergi in Cluj si verifica personal, cum vara-mea facut-o acum 2 saptamani.

| TrrTrr1 a răspuns (pentru Violleta2022):

Intri aici

https://www.raiffeisen.ro/retea/?

dai click la agentii si ii trimiti si verisoasei sa se descurce si ea ai departe.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Te contrazic. Am un sediu la 200 de metri de mine, mai este unul in cartierul Viziru. Plus sediul central pe Călărasi.

| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca esti bolnav psihic, dar nu-mi pasa, ca nu te mai baga nimeni in seama.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ori bt ori ing. Cred că BCR are cele mai mari comisioane de la noi.

| Fatamuntilor a răspuns:

Tu alt ti-ai facut alt cont sa te contrazici cu oamenii? afla ca detinerea de conturi multiple este interzisa!

| Fatamuntilor a răspuns:

Https://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#40
Oricum admina va fi informata despre conturile multiple si intentia ta de a face altele
Nu inteleg de ce insisti atata daca problema nu este a ta!