| 146675 a întrebat:

Salutare

Am 17 ani si nu prea am prieteni. Am vazut ca seara se aduna la bloc cativa copii care stau in zona si pe care nu-i cunosc. Vreau sa intru in vorba cu ei si sa ies cu ei. Cum fac asta?

4 răspunsuri:
| Andruşcă a răspuns:

Stai si tu pe la scara, cand incep sa vina unu cate unu o sa te bage in seama. O sa te intrebe daca ai un foc, daca astepti pe cineva, unde stai, ce faci acolo, etc. Daca va vedeti dimineata cand mergeti(cand veti merge de fapt) la scoala poti incepe sa-i saluti cand ii vezi. O sa te salute si ei la randul lor si va fi mult mai simplu sa va bagati in seama unii pe altii.

| LifeIsColour a răspuns:

Hey,poti face acest lucru mergand la ei si intrebandu-i de vorba,nu stiu.te poti preface ca ti-ai pierdut telefonul in locul respectiv unde stau ei, ceva[scuze dar chiar nu imi vine altceva in minte]. Daca vei sta acolo unde obisnuiesti sa stai, mai retras, ei nu vor veni la tine, poate sunt genul acela de copii fitosi care asteapta sa fie intrebati nu sa intrebe.Insa ai grija, mai ales daca nu ii cunosti, fii foarte atent fiindca nu poti stii ce fel de persoane sunt!

| Woodenpints91 a răspuns:

Dacă stai pe net şi te plângi, întrebând nişte străini cum să-ţi faci prieteni, o să cam rămâi mereu pe dinafară.

| Irenne17 a răspuns:

Sunt in acceasi situatie ca tine. Prieteni am doar virtual.
Si nu ca nu as putea sa-mi fac aici, dar toti sunt mandri, orgoliosi, plini de fite, fara niciun respect, cocalari, pitipoance etc... intelegi tu.
nobodys.perfect18@yahoo.com e id-ul meu... poate vorbim.=]