| GabrieloKg a întrebat:

Am fost la o agentie de casting la preselectii si dupa ce am completat formularul si mi-au facut poze am plecat acasa. Ei au zis ca ma contacteaza la sfarsitul preselectiilor si in formular a fost necesat sa completez cu numarul de telefon al unuia dintre parinti( ceea ce nu mi-a convenit) caci ei nu sunt de acord cu astfel de chestii.
Ce parere aveti, daca am 17 merge sa semnez un contract cu ei fara acodul/semnatura parintelui? (in cazul in care ma acceptata)
In mod normal ma contacteaza pe mine primul, sau pe parinti?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

La 17 ani esti minor si nu ai nici un drept legal, de aceea ei au cerut numarul de telefon al parintilor, pentru ca li se va cere acordul lor.
In mod normal, vor fi contacatai parintii intai, pentru ca tu esti minor, dupa cum am explicat si ei au nevoei sa discute de tutorele tau legal.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu vei putea niciodata sa inchei un contract fara acordul parintilor atat timp cat esti minor

| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca deocamdata esti minora, probabil ca acceptul parintilor sau al tutorelui legal, este obligatoriu intr-un astfel de caz.