| anonim_4396 a întrebat:

Salutare!
Am o intrebare cam putin stupida si comica chiar as spune eu, dar...in fine.
Cum ar trebui sa raspund atunci cand un baiat imi propune sa incepem o relatie? Adica.un simplu,,da" sau,, sa incercam" mi se pare..nustiu.
Subliniez ca as vrea un raspuns pentru cazul cand chiar as dori o relatie cu persoana respectiva.
La voi cum a decurs treaba?????????????
Rog pe cei cu comentarii rautacioase sa se abtina.????
P.S. Nu am 13, 14 si nici chiar 15 ani????, ci 18.
Multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

La 18 ani nu ești capabilă să spui da sau nu?

| Asmefve a răspuns (pentru Andreeush):

Nu e problema in a spune da sau nu. Problema e ca mi se pare cam straniu sau nu stiu cum sa explic, in a spune pur si simplu DA.

| Sofer a răspuns:

Daca vrei sa incepi o relatie cu respectivul ii zici asa " da iubix, hai sa incercam sau sa incepem o relatie".

| Donsavas a răspuns:

Ii spui daca vrei sau nu. Asa stie si băiatul ca are o iubita hotărâtă sau nu arelaughing

| alina2k18 a răspuns:

'' Da, viata mea, si eu vreau, mancati-as gurita ta de sefu meu '' laughing

| qwertpro a răspuns:

Salut,totul depinde de cat de multi iti doresti tu acest lucru. Daca esti gata sa incepi o relatie cu el, evident ca poti accepta direct.

| antoniaa09 a răspuns:

îți recomand să nu reacționezi imediat și să îi zici,, da" din prima secundă, după un timp s-ar putea să consideri că te-ai cam pripit
poți să îi spui că nu vrei să grăbești lucrurile și deocamdată nu ești foarte sigură, după care să începi o perioadă de tachinare și cunoaștere mai profundă cu el, ca să fii sigură și să îți dai seama dacă îți dorești cu adevărat o relație cu băiatul
mult succes