| alexinho996 a întrebat:

am o problema, este cam ciudat, nu stiu daca vi sa mai intamplat, dar la mine persista sad. De ceva timp incoace nu mai sunt eu insumi, nu mai pot lega doua vorbe, nu ma mai pot concentra, nu mai pot fi un om practic pur si simplu nu mai pot face nimic, sunt ca o leguma. Vreau sa ma concentrez sa fac ceva ( practic ) si raman dus de ganduri, dar asa des si mult nu gluma. pur si simplu nu pot fi ca inainte. cand aveam rezultate bune la scoala, eram un adolescent matur care stia in fiecare moment ce vrea si nu se lasa dus de val.imi planificam ceva si reuseam mereu, foarte dar foarte rar esuam, iar acum este opusul. imi este greu doar sa ma apuc de acel lucru. pur si simplu m-a luat o lene dinasta. nu inteleg. sunt disperat. poate ma puteti ajuta cu niste sfaturi. multumesc.

2 răspunsuri:
| elizasedai a răspuns:

Zici ca acum esti total opus. Acum gandeste-te putin. Tu ai depus un efort fizic cat si un efort psihic, facand foarte multe lucruri si de asemenea invatand foarte mult, si presupun ca nu prea obisnuiai sa faci pauze. Eu bine, organismul tau nu a mai putut face fata acestui efort, si s-a blocat.
Acum tu trebuie sa o iei de la capat, d ar usor, si sa stii cand trebuie sa faci pauze si cand nu, altfel, vei ramane asa, si din cate ai observat, starea nu e deloc placuta.
Bafta!

| Roxxxxi a răspuns:

Nu lasa lenea sa castige! Trage de tine oricat de obositor ar fi sau de greu.In viata reusesti prin ambitie si curaj.Gandestete :ba trebuie sa fac asta asa ca o sa o fac.Nu te lasa cuprins de ganduri si de lene.