| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema mare, marti o sa am primul meu meci de Kickboxing voi lupta in club si am emoti maxime, doar cand ma gandesc ca o sa ma priveasca multa lume printre care si familia si prieteni incep sa tremur, cum sa scap de emotii?
Daca ma pierd in ring de la emoti am pus-o, acolo trebuie sa ma concentrez la meci dar nu voi putea daca voi fi asa stresat(cum sunt acum de exemplu).
Ce ar trebui sa fac?

3 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

O sa urmeze si altele, nu le poti castiga pe toate; daca nu ai incredere nu te duci. bafta

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Sa te relaxezi.Concentrarea trebuie sa inceapa din momentul cand primesti ultimele indrumari de la instructor.Trebuie sa-ti controlezi respiratia, sa ai in fata doar adversarul si in minte regulile.Trebuie sa te detasezi mental de public, de amintiri, de indoieli.In asemenea sporturi, instructorii trebuie sa puna accent mai mult pe pregatirea psihica....Relaxeaza-te.

| fearlessss a răspuns:

Relaxeaza-te! Mananca putina ciocolata (mereu face bine) distreaza-te, vorbeste cu prietenii! Nu-ti fa griji, oricum mai sunt multe altele, nu trebuie sa castigi neaparat.Gandeste-te si asa:ce se intampla daca pierzi? Nimic.Bafta!