| ___qIS2 a întrebat:

Bună! Am nevoie de niște sfaturi! Săptămâna viitoare am o gala foarte importantă de dans sportiv și am emoții. Tremur mereu când mă gândesc la gala și nu pot să mă concentrez pe coregrafie, ce ar trebui să fac sa scap de emoții? Dau fundiță

Răspuns Câştigător
| carlyy1765 a răspuns:

Eu zic sa încerci exercitii de respirație atunci când ești stresat și mai ales in momenetele in care esti stresat. Suna prostesc, poate dar e chiar de ajutor. Trage aer profund pentru 3 secunde, mai stai 3 secunde, pe urma expiri tot pentru 3 secunde.
Atunci când intri pe scena, încearcă sa pari increzator cu umeri trasi in spate și spatele drept, uita te doar in fata, nu te mai uita la fiecare om din sala, și încearcă sa stai serios. Asa iti pacalesti emoțiile și clar ele vor scadea. Succes!

| ___qIS2 explică (pentru carlyy1765):

Mulțumesc? revin cu răspuns daca a funcționat

1 răspuns: