| iiMike a întrebat:

Salutare, am si eu o problema, am fost bolnav si am lipsit mult de la scoala, si dupa cum stiti mai este doar saptamana asta din scoala.
La cateva materii nu am destule note necesare pentru a fi incheiat pe primul semestru, ce inseamna asta?
P. S. Nu am nici o nota la materiile respective cu care as putea ramane corigent pe primul semestru.

5 răspunsuri:
| Didi908 a răspuns:

PAi poti sa te duci saptamana. asta sa mai iei cateva note. sau daca nu poti nu cred ca iti va incheia media [pentru ca nu are cu ce] si te va asculta dupa vacanta!

| UbexFlo a răspuns:

Iti poti incheia mediile in semestrul 2 in primele 2 saptamani in cazul in care nu ai timp in semestrul asta.

P.S.Ce bine de tine ca nu ai situatii de corigenta laughing

| Parisblue a răspuns:

Pai stiu din experienta proprie ca daca nu ai destule note, ti le dubleaza, daca ai 2 de 9 iti mai pune unul, daca ai un 8 si un 9 depinde de profesor pe care ti-o dubleaza.Dar daca ai note mai mici si vrei sa le maresti mai bine le spui sa te asculte! succes!

| laurash16 a răspuns:

Probabil o sa te asculte saptamana asta. Daca la acele materii la care nu ai nicio nota nu ai doua ore sau mai multe pe saptamana ca sa ai timp sa iei doua note cu putin noroc o sa-ti puna o nota pe o alta data. Acum depinde de profesor si cat de exigenti sunt.

| iiMike explică:

Off,vad ca aveti pareri diferite, si eu credeam ca trebuie sa raspund in primele 2 saptamani din semestrul doi,dar acum sunt zapacit, nu mai stiu laughing Nu cred ca raman automat corigent, avand in vedere ca mai am semestru 2. Asta inseamna ca tot semestru 2 nu iau note la materiile respective si dupa dau in vara ceva examne? Mi se pare imposibil.