| Marius66666 a întrebat:

Daca pe primul semestru sunt incheiat la matematica cu media 9, iar in semestrul 2 am peste 3 note si profesorul ma ameninta ca nu ma trece clasa, ma poate lasa corigent/repetent chiar daca am destule note pentru a fi incheiat? ps:si cu media 1 pe semestrul 2 imi iese media"

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai absente? Altfel nu.

| uzitarG a răspuns:

Teoretic, nu. Eventual asta e un motiv pentru a te "santaja" cu cevalaughing
Sau mai poate recurge la scaderea notei la purtare la 6, iar atunci trebuie sa repeti clasa.

| copilaroasa2k17 a răspuns:

Nu te poate lasa corigent daca media iti iese peste 5. Eu cred ca vrei sa spui ca te ameninta ca nu te încheie. Ei, aici tine si de relatia elev-profesor. Adica incearca sa fii mai atent la orele sale si sa nu i le deranjezi. Dar probabil proful doar glumeste, incercand prin felul lui sa te motiveze sa lucrezi mai mult si sa nu te lasi pe tanjeala.

| copilaroasa2k17 a răspuns:

P.S. Repetent inseamna ca repeti clasa. Si poti fi repetent doar daca ramai corigent la minim 3 sau 4 materii.