| LukaVocaloid a întrebat:

Pe PRIMUL semestru, la cate materii poti ramane corigent? Dar cu media neincheiat?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-au importanta corigentele si nici media neincheiata pe primul semestru ci doar cele anuale. Media neincheiata pe primul semestru se poate incheia in primele 2 saptamani ale sem.II.

| AdyColt a răspuns:

Pe primul semestru chiar nu conteaza

| Valentinbaciu2002 a răspuns:

La 3 corigente ramai repetent. Pentru obiectele la care nu ai nota te duci tot in vara sa dai anumite teste pe care iei note care se trec in catalog direct si trebuie sa iei note de trecere.

| AggroVv a răspuns (pentru Valentinbaciu2002):

Nu este adevarat dragul meu happy
Daca pe primul semestru ai de exemplu media 4 la toate cele 3, iar tu inveti si iei 6 sau mai mult la toate, nu faci nimic in vara.

| Dragos97Drg a răspuns:

La toate happy

| AggroVv a răspuns:

Pe primul semestru:

o Poti sa ramai repetent la oricate materii exista in institutia educationala respectiva.
o Poti sa iei orice medie, chiar si media 1!

Daca ai ramas la 1 sau 2 materii:
o Trebuie sa iti iasa media celor doua materii 5 sau mai mult, asta se aplica la oricat de multe corigente ai.
ATENTIE: DACA RAMAI CORIGENT LA O SINGURA MATERIE SI ITI IESE MEDIA SUB 5 IAR IN VARA NU TRECI, RAMAI REPETENT!