| Maxim96 a întrebat:

Salutare!
Am un prieten foarte bun,sa zicem,e coleg de banca,ne cam certam des, dar ne si impacam des.De ceva timp sta mai mult cu alt coleg de al meu in pauze,in ora stam impreuna in banca,dar oricum nu prea vorbim,pe mine ma cam ocoleste, de parca ar fugi de mine...nu inteleg de ce...si cel mai nasol ca fata de mine il imbratiseaza pe celalalt coleg si eu ma oftic foarte tare de chestia asta.
Ce pot sa fac, nu vreau sa-l pierd ca tin mult la el?
PS:sunt baiat.

12 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Esti gay? Daca da, iar colegul tau de banca nu este, e clara treaba.

| Maxim96 explică (pentru aXy99):

Nu sunt...dar imi plac baietii sad si pentru el am sentimente mai ceva decat pentru un prieten bun.

| aXy99 a răspuns (pentru Maxim96):

Nu stiu de ce am impresia ca esti troll...ori asta, ori vrei sa aflii parerea oamenilor despre homosexuali intr-un mod inedit.

| Maxim96 explică (pentru aXy99):

Nu,nu este asa, dar crede ce vrei.Doar ca nu stiu pe cine sa intreb despre aceste subiecte mai delicate...

| aXy99 a răspuns (pentru Maxim96):

Poti vorbi cu prietenii apropiati sau cu parintii. Cum poti spune ca nu esti gay (sau bi) daca te simti atras de baieti?

| Maxim96 explică (pentru aXy99):

Stiu cum e, dar ideea e ca nu ma accept asa cum sunt

| aXy99 a răspuns (pentru Maxim96):

Te-ai simtit dintotdeauna atras de baieti sau doar de un timp? Ai fost refuzat de catre multe fete?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inimos laughing Continua sa vorbesti cu el, nu il pierzi daca vorbeste si cu alti oameni

| Maxim96 explică (pentru anonim_4396):

Am spus ca pe mine nu prea ma i-a in seama, ma ocoleste...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Maxim96):

Tocmai, daca incerci sa vorbesti cu el si vezi ca te ignora atunci e timpul sa intrebi "Ai patit ceva sau ai ceva cu mine de nu mai vorbesti cu mine si ma ocolesti?" Spune lucrurilor pe nume, daca nu intrebi nu vei sti ce e in sufletul lui big grin

| Maxim96 explică (pentru anonim_4396):

Eu vorbesc, dar el nu prea ma i-a in seama...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Maxim96):

Atunci intreaba-l ce are ca sa afli cum sta treaba