| maria_7538 a întrebat:

As vrea sa aflu cum sa utilizez corect uleiul de masline pentru diferite masti de par.mersi

Răspuns Câştigător
| catalinalina a răspuns:

Pai in primul rand este ulei si trebuie aplicat cu 30 de minute inainte de a te spala pe cap...acum depinde cu ce vrei sa iti faci masca: pentru par degradat poti amesteca ulei de masline cu ulei de recin, pentru stralucire poti amesteca uleiul de masline cu suc de portocala si lamaie (desigur facute la tine in bucatarie la storcator) si cand te speli pe cap sa iti dai si cu 1 galbenu stiu de ou (depinde cat de lung ai parul), dar in timp ce te speliwinking...sau daca vrei sa nu ti se mai rupa parul usor poti sa iti pui in cap uleiul de masline fara sa il amesteci cu cevawinking sper ca te-am ajutat big grin