| Seby80 a întrebat:

Salutare, cand ma bat cu cineva, si la inceput ma impinge cum ar zice,, ba date mai incolo ca te bat " ce pot sa fac, sa ii prind un pumn? (nu vreau raspunsuri gen :nu e bine sa te bati. La unele presoane trebuie o bataie zdravana). Sau ce exemplu cand cineva ma injura si eu il injur de asemenea, vine la mine, si ma ameninta cu bataia ce sa fac, sa dau primul sau cum sa reactionez! Dau funda, si as dori raspunsuri serioase!

5 răspunsuri:
| Roseonlight a răspuns:

Find fata a trebuit sa invat cateva tehnici simple.nah pentru orice eventualiate. e o manevra dar e greu de explicat asa ca fi atent.incearca se exersezi pe un perete.Varfurile degetelor perpendicular pe perete si cotu putin indoit... apoi impingi mana in fata astfel incatmana e dreapta si palma e sipita pe perete...laughing sper ca intelegi daca nu zi-mi ca mai explic o data mai clar

| Seby80 explică (pentru Roseonlight):

Am inteles, super faza happy eu pot face asta, dar cu pumnul big grin

| alexsky a răspuns (pentru Seby80):

laughing

| DuRR3xX a răspuns:

Pai daca el te-ar impinge primul lucru pe care l-as face i-as da un cap si in gura si pe urma daca riposteaza parez si dau. Adica eu lucrul asta il fac daca ma impinge, sau, daca am prezenta de spirit ii prind mainile si incerc sa ii le "rotesc".

| Jughei a răspuns:

Depinde de puterea ta. oricum, putini s-ar astepta sa ii tragi chiar tu spre tine.
personajul care te'ar impinge se asteapta sa il impingi si tu. trage-l spre tine si in acelasi timp loveste fix in nas.
daca te injura cineva si tu injuri.meriti cafteala.am fost injurat si nu am bagat in seama, dar daca am fost atacat am ripostat(altfel spus am atacat).Da, daca observi ca te va ataca, loveste tu primul altfel risti sa nu mai ai o dantura sanatoasa.