| Manfred a întrebat:

Ce curs considerati ca e mai util in auto-aparare: box sau ceva gen karate?

4 răspunsuri:
| eXtreme21 a răspuns:

Salut! Mai bun e karate, are mai multe elemente de aparare si este mai eficient.
Sper ca am putut sa te ajut.

| 220V a răspuns:

Nu ma pricep, dar din cate stiu la karate iti invata corpul in diferite situatii de pericol, deci eu as opta pentru karate

| Cata1919 a răspuns:

In karate sunt toate tehnicile de auto-aparare dar si de atac, eu spun sa mergi pe karate se bazeaza mai mult pe autoaparare impotriva loviturilor, cat si a armelor.La box inveti maimult tehnici de atac.Du-te la shotokan karate traditioal fac si eu si ma ajuta atat in autoaparare cat si in dezvoltarea disciplinei si respectul fata de propria-ti persoana! Speer ca te-am ajutat laughing))!

| mikos123321 a răspuns:

Cel mai bun este de karate dc?:
1.te aperi mai bine decat la box(dai doar cu pumnii iar la karate iti folosesti toate membrele)
2.te dezvolti foarte bine spiritual
fundahappywinkingsper ca ti-am fost de folos