| vasilicax a întrebat:

Salutare,imediat incepe liceul si este prima mea zi de liceu in clasa a 9, cum sa fac o impresie buna?(mai ales ca am cativa dusmani in clasa a 11 si a 12 si vor incerca sa mafa de tata P**a)Si cu ce sa ma imbrac?(sunt baiat )Sa imi iau blugi si o camasa si pantofi? sau tricou? Si nu stiu de o sa am diriginta sau diriginte sa ma duc cu un buchet de flori?

Răspuns Câştigător
| cosmin655 a răspuns:

Impresie buna? Fa pur si simplu cunostinta cu ceilalti, incearca sa vezi ce fel de persoane sunt si cu cine crezi ca ai putea deveni prieten vorbeste mai mult.Imbracate dupa stilul tau, eu zic sa iti iei blugi cu un tricou si adidasi sau tenisi....si daca nu stii daca o sa ai diriginta sau dirigente nu lua buchetlaughingdaca o sa ai diriginte doar n-o sa ii duci florihappy.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu e nevoie sa te duci cu flori. Eu nu am dus. Acum, depinde de fiecare persoana.
E ok sa te imbraci cu camasa alba, blugi si pantofi. Vei face o impresie mai bunabig grin.
Multa bafta!

| teapz a răspuns:

Imbraca-te normal. acum depinde si cui vrei sa ii faci impresie buna. daca vrei sa cresti in ochii profesorilor ai putea purta o camasa alba dar draguta. Incearca putin parfum si parul aranjat/ ciufulit, astadepinde de tine/caracterul tau.

| vasilicax explică:

Multumesc pentru sfaturi