| NykuMjFan a întrebat:

Salutare.
M-am hotarat sa cumpar un calculator SH si m-am stabilit la asta: http://www.calculatoaresecondhand.org/......d-rom.html
Mi se bare foarte bun la pretul care e...
Oricum, placa video este integrata si as vrea sa-mi spuna cineva daca pot sa conectez la el o placa video nVidia GeForce FX5500.
As vrea sa imi explicati si cum imi dau seama de cum se conecteaza la placa de baza, in functie de slotul respectiv...
Astept raspuns, Merci mult!

2 răspunsuri:
| IDede a răspuns:

Asa deci merge sa o conectezi introduci placa video pe placa de baza care asigura suficienta energie placii si comunica cu microprocesorul

| Ciprian007 a răspuns:

Pc nu e rau. Dar depinde la ce vrei sa il folosesti? Pentru ca la jocuri nu face fata asa bine, dar in schimb Home/Office e bunicel. Ca sa pui placa video, trebuie sa ti cont de anumite lucruri: 1) Marimea Placi video
2) Daca placa de baza o suporta
3) Cati Gb rami ai nevoie sa mearga placa video
4)Sursa daca este compatibila, iti sugerez una de 300w
5)Sa stii cum sa o montezi, dar e usor, trebuie sa o introduci in slot-ul respectiv si dupa legi o mufa de placa si gata, instalez drivere. Sper ca te-am ajutat.