| anonim_4396 a întrebat:

Salutare! Mă numesc Alex și am vârsta de 17 ani fiind clasa a 9-A la profesională profil: Electromecanică, merită să mai continui liceul la vârsta mea?
Mulțumesc!

6 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Depinde de ce vrei sa faci cu viata ta. Care e planul? Visezi sa ai o cariera frumoasa, intr-un domeniu care o sa iti aduca bani si satisfactie? Ori poate doar vrei sa traiesti, sa ai niste bani cu care sa te intretii si nu vrei sa faci ceva anume cu viata ta. Decide ce doresti sa faci.
Eu te sfatuiesc sa continui si sa faci ceva in viata. Daca renunti, variantele sunt limitate.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineintels ca merita, ca asta se intampla pe tot globul, copii trebuie sa mearga la scoala sa-si termine macar liceul, ca sa aiba o sansa in viata, nu sa ajunga muncitori necalifiacti.
Electromecanica are gramezi de aplicatii, in orice fabrica sau atelier eletro-mecanic.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Mai bine cu, decât fără.

| Dismally a răspuns:

Pai ce, crezi ca esti batran la 17 ani? Normal ca merita.

| siriusblack98 a răspuns:

Salut! Dupa scoala profesionala parca se trecea ca si cum ai avea 10 clase? Nu mai stiu sigur cum era. Daca este cum stiu eu, atunci de ce sa nu iti termini liceul macar? Termina liceul si iti gasesti ceva de munca pe domeniul terminat.

| floareaalbastraa25 a răspuns:

Da naibaaaa