| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara, înainte de a incepe conversația vă doresc sărbători fericite și multa sănătate!
Am vârsta de 17 ani fiind clasa a 9-A la profesională, profil: electromecanică. Merită să mai continui liceul? (Nu doresc să fac și clasele 11 și 12) Dau fundă, Mulțumesc!

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă idealul tău in viață e să fii muncitor necalificat, nu, nu "se mertă". Altfel, "se"

| PedoBarbie a răspuns:

Nu.poate.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Decât să continui studiile liceale mai târziu mai bine acum. Am avut colegi la seral de peste 40 ani cu familie, copii + serviciu. De liceu ai nevoie în viața. Se discuta în parlament referitor la cine are dreptul să facă școala de șoferi și erau cei mai mulți de părere că minim 12 clase adică să aibă studii liceale. Îmi vine in minte răspunsul unui parinte de etnie rroma când a fost întrebat de ce își dau băieții la școală și fetele nu: băieții trebuie să obțină carnetul de șofer în timp ce fetele nu. Toate lucrurile își au vremea lor!

| M679 a răspuns:

Buna, liceul este foarte important daca iti doresti sa te angajezi.
De aceea, te intreb, ce vrei sa faci mai departe?

| anonim_4396 explică (pentru M679):

Bună seara, m ai departe doresc sa dau de permis categoriile C+E că sa devin șofer de tir.

| M679 a răspuns (pentru anonim_4396):

In regula, cea mai buna decizie este cea pe care o iei tu.
Succes in tot ce faci.

| anonim_4396 explică (pentru M679):

Mulțumesc! Sărbători fericite!

| BanciuIonut a răspuns:

Eu zic săl termini liceu că e greu să găsești un loc de muncă dacă ești dat afară dela muncă că știu că dacă faci profesoară îți dă și o slujbă de genu ce faci la profesională