| 404namenotfound a întrebat:

Salutare. Mi-am pus un cercel in ureche iar dupa cateva zile aceasta s-a umflat. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| PrincessSophie a răspuns:

Daca gaura e proaspat facuta e normal sa se umfle, daca nu, probabil nu suporti materialul din care e facut cercelul. Incearca sa "dezinfectezi" cu spirt.

1 răspuns:
| Psychic a răspuns:

1.E posibil sa se fi infectat.
2. Poate fi o reactie alergica la obiectul introdus in ureche.
Si pentru 1) si pentru 2) =>> mergi la doctor. Daca nu vrei sa te duci, cumpara un ulei volatil de la firma "Fares" - "Biosept Forte" sau macar un ulei de cimbru.Dai cu cateva picaturi(2-3) la 3 ore si a doua zi ar trebui sa nu mai ai mare lucru.