| Gegegege a întrebat:

Salutare, spun asta aici pentru ca n-am la cine, in prezent vorbesc cu o fata de la mine din oras si ne înțelegem foarte bine, ne placem unul pe celălalt, dar ceva ma roade, faptul ca acum 6 luni vorbise si un prieten cu ea, ea zice ca n-a simtit nimic pentru el si ca doar au vorbit pentru faptul ca el era de treaba si o asculta. In acel moment cand avea o perioada mai grea, prietenul meu spune ca e cam prostuță si că ei i-a placut de el, dar n-a mai vorbit cu ea, ma roade pentru ca sunt orgolios si nu stiu ce sa fac, sa imi ascult inima sau orgoliul din capul meu, tin sa precizez ca si prietenul asta al meu a fost impreuna cu o fosta de a mea de acum 3 ani care a mai fost cu inca 2 prieteni comuni, aveti un sfat in privința acestei imbarligaturi? Poate ca sunt eu prea imatur? Nu imi place gandul de ca prietenul meu ar fi putut sa o aibe si el pe ea chiar daca ea zice ca n-a simtit nimic si doar au iesit o data etc, multumesc anticipat celor care imi dau un sfat

Răspuns Câştigător
| MarianWLF a răspuns:

Chiar ii consideri prieteni? Mie imi par rivali in ochii tai, daca te uiti la fiecare fata pe care o intalnesti cu gandul "da dar a avut-o si altul" nici una nu va fi suficient de buna pentru tine.
Mai au vreo legatura in momentul de fata, mai comunica, mai ies? Nu, pai daca fata nu mai are nici o treaba cu acel baiat deschide ochii pentru ca e posibil sa ratezi momentul, in loc sa te bucuri ca vorbiti si e ceva intre voi tu privesti prin ea la trecutul ei, comunicati, invit-o in oras nu mai pierde saptamani prin mesaje, trebuie sa duci lucrurile la urmatorul nivel, sa fiti fizic unul langa celalalt pentru ca altfel treburile se racesc, vezi acum daca vrea ceva mai mult sau nu, lasa telefonul jos si intalneste-te cu ea.
Nu e un obiect, e o fiinta umana si nu poti pleca urechea la toti pokemonii daca nu vrei sa fii si tu un pokemon cu aceeasi gandire de 2 lei, daca nu a fost "buna" pentru altcineva nu inseamna ca nu e buna pentru tine, comentariul lasat de Violleta chiar m-a scot din sarite de data asta, nu poti judeca un om pe baza altui om care a avut o experienta cu ea, fiecare interactiune e diferita, daca acel baiat a spus ca pare prostuta vreau sa vad si eu cati ani are, ce gandire si care este comportamentul lui intr-o relatie de ajunge sa defaimeze asa o persoana, ca daca ti-l iau la puricat iti demonstrez ca are doar tarate in cap, lucru foarte imatur pe care nu faci cand iesi dintr-o relatie sau cand vorbesti cu o fata, nu o vorbesti, ce a fost intre voi ramane intre voi.
Bai, tu vezi ce construiesti cu ea si nu mai pleca urechea la nimeni, formeaza-ti proprile opinii.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cauta-ti o alta fata si lasa-o pe asta, ca nu-i bine niciodata sa-to faci iubita din fostele iubite ale prietenilro tai, ca vor rade aia de tine, condsiderand ca ei arunca toate gunoaiele si tu esti mai naiv decat ei daca le aduni.

| Gegegege explică (pentru Violleta2022):

Dar n au fost impreuna, el a mai fost cu o fosta de a mea, in fine oricum am aflat de la fata asta ca el minte, mi-a arătat conversația

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gegegege):

Ai premiat un raspuns total eronat, dar ma rog, cand nu ai experienta de viata ai impresia mai faci si greseli.

| Gegegege explică (pentru Violleta2022):

Scuze dar eronat a fost raspunsul tau, din care am dedus ca n ai inteles nimic, oricum am rezolvat totul si am lasat prostiile mele din cap, seara buna si la revedere

| MarianWLF a răspuns (pentru Gegegege):

Sa fii sanatoasa si iubita doamna Vio, Gege data viitoare cand premiezi nu uita sa ii ceri aprobarea inainte, nu faci ce vrei cu contul tau laughing

| dullcat a răspuns:

Buna.Pare ca ai tu o problema cu stima de sine, pe langa rivalitatea cu prietenii din jur, chestii pe care le proiectezi pe relatie.Cand asculti de orgoliu de obicei iesi pe minus.Dar tu poti oricand testa aceasta teorie daca nu ma crezi.Bafta!

| Furnicuta000 a răspuns:

Sunt barbati care trec peste faptul ca iubita lor a fost casatorita 10 ani cu un cunoscut de-al lor si tu nu poti sa treci peste faptul ca prietenul tau a schimbat 2 vorbe cu ea? Esti imatur. Trezeste-te, e o persoana nu o preche de sosete, nu o mai trata ca pe un obiect.
Si bineinteles ca o sa vina toate exemplarele macho de pe TPU cu raspunsuri misogine ca de asta a ajuns societatea asa cum e. Sunt obligate femeile sa traiasca toata viata cu un puțoi arogant cu care poate doar au vrut sa poarte o conversatie doar ca sa nu fie judecate de unul ca tine. Asta in timp ce barbatii umbla din floare in floare si se lauda cu asta.

| Gegegege explică (pentru Furnicuta000):

Da, poate ai dreptate

| Gegegege explică (pentru Furnicuta000):

Dar nu prea m-a ajutat raspunsul tau ultra feminist, nu tratez nici o fata ca pe hn obiect? ce zici tu e total diferit de ceea ce am spus eu acolo, e un lucru de orgoliu si de ceea ce simti.

| dullcat a răspuns (pentru Gegegege):

Ba le cam tratezi ca pe obiecte si orgoliul tau iti spune ca nu este nimic special la cea in cauza din moment ce a mai fost cu alti prieteni de-ai tai, prin urmare iti spui inconstient ca e un fel de premiu fara nicio valoare. Daca nu o tratai ca pe un obiect pe care trebuie sa-l castigi, nu mai aparea aceasta intrebare aici.Ce varste aveti voi? Sunteti la liceu?