| Anto3457899 a întrebat:

Am o situație pe care nu știu cum sa o abordez. Va rog mult sa îmi dați un sfat sau de o părere cu ați reacționa.
Problema sta in felul următor, Weekend acesta am fost impreuna cu iubitul meu ( avem 1 jum impreuna) la o nunta, iar acolo ne-am întâlnit cu fosta lui prietena. Ei stau in localități vecine, fiind normal sa se întâlnească. Țin sa precizez ca nu s-a întâmplat nimic ciudat, însă nu m-am simțit chiar in largul meu când am văzut-o, am încercat sa nu dansez…in ideea in care nu am vrut sa ies in evidenta sau sa dau vreun motiv de bârfa persoanelor din jur. Ei bine, săptămâna care vine urmează sa mergem la o alta nunta. unde posibil sa fie și ea. Iubitul meu nu s-a comportat anormal, din contra totul a fost ok si nu a fost deranjat, noi urmând sa ne mutam impreuna. Nu am vorbit despre asta, însă nu știu dacă sa ii sa spun sa nu…însă eu nu ma simt confortabil deloc și ma simt cu multe privire asupra mea.
Ei au fost impreuna vreo 4 ani, eu nu sunt nici din județul lor, automat ei aveau și prieteni comuni, lume cunoscuta. Tocmai de aceea nu am vrut sa ies in evidenta, însă ea toată seara s-a plimbat, vorbit și a dansat, acum nu știu dacă doar a încercat sa iasă in evindenta. Sa vorbesc cu el?

Răspuns Câştigător
| A18ndr a răspuns:

Fata,
O sa îți spun 2-3 vorbe ca de la fata la fata.
Atitudinea ta face totul. Asta sa nu uiți niciodată.
Oamenii aia de acolo nu au habar cum te simți tu, ei știu doar ce văd și văd doar ce vrei tu așa le arați.
Așa ca du te cu capul pe umeri data viitoare, ieși cu el la dans, dansează singura dacă vrei, fa poze, împrietenește te cu prietenii și prietenele lui.
Dacă fata aceea este din zona lui, nu înseamnă ca este agreata de toată lumea și nu înseamnă ca tu ești inferioară ei.
Atâta Timp cât tu pășești acolo cu prietenul tău, in calitate de iubita lui, tu trebuie sa calci hotărâtă, sa fii asumată, sa fii mândra ca ești cu el de mâna.
Am trecut și eu de mai multe ori prin chestii de genul. E inevitabil când locuiești intr-un oraș mic in care toată lumea cunoaște pe toată lumea, iar unul dintre parteneri a avut un trecut.
Țin minte ca ma simteam exact ca tine. Ba chiar eram ușor intimidata de o fata care la vremea aia mi se părea mie ca e mai sus decât mine doar pentru simplul fapt ca era puțin mai mare și se aranja intr-un anume fel. Apoi mi-am dat seama ca eu sunt mai plăcută și impunătoare fata de ea.
Totul tine de atitudine. Fii mereu sigura pe tine și le relația ta.

| Anto3457899 explică (pentru A18ndr):

Apreciezi răspunsul tău și îți mulțumesc mult!

| A18ndr a răspuns (pentru Anto3457899):

Cu placere. Te pup

5 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Mi se pare ca reactionezi exagerat fara motiv.

| Sistemulxxl a răspuns:

Da. Poti sa-l intrebi daca e multumit de prestatiile tale si daca fosta performa mai bine.

| luxlux2488 a răspuns:

Sa vorbest cu el ce? Daca pe el nu il intereseaza ea si nu a dar de banuit nimic, la ce dramatizezi