| Cosmin49 a întrebat:

Salutare. Stie cineva cam care ar fi salariul pentru un viitor arhitect? As dori niste sume in functie de experienta. Multumesc!

1 răspuns:
| Sonia822 a răspuns:

E variabil si nu se poate estima. E in functie de cate proiecte primeste, la ce proiecte lucrezi, daca iti faci firma de arhitectura... bla, bla. Daca te angajezi in privat... considera ca pornesti de la minimum pe economie laughing Daca nu lucrezi la stat, n-ai salariu fix