| LifEsHEeattx a întrebat:

Salutare toata lumea, am si eu o problema cu prietena. M-am intalnit intr-o sambata cu ea a fost totul ok am vazut ca si ea sa simtit bine in prezenta mea dar cand am ajuns acasa mi-a spus ca numai poate sa fie cu mine si ca ea inca ma iubeste ca tine la mine enorm dar nu poate sa stea cu mine pentru ca exista cineva care nu o lasa si ca ea trebuie sa faca totul cu aprobare, mam simtit prost cand am auzit asta mi-a spus sa o uit pentru totdeauna eu nu pot o iubesc pe fata aceasta cum n-am mai iubit nu ma interseaza de fetele din jur nu ma pot gandi decat la ea, in concluzie am mai incercat sa ma impac cu ea nu a mers pentru ca ea a zis ca inca ma place dar nu poate sa se impace cu mine pentru ca persoana aia vede, aude, stie si nu poate sa o faca si ca eu nu as intelege chiar daca mi-ar explica eu totusi cred ca ea incearca sa ma evite si vorbele alea cu "persoana" sunt vrajeli am nevoie de sfatul vostru ce sa-i zic?, ce sa fac? Fratilor si surori ajutati-ma multumesc :*

Răspuns Câştigător
| Antrax a răspuns:

Spune-i asa "Daca ti la mie catusi de putin si inca ma placi atunci nu m-ai lasa pentru nimeni si nimic, sti ca impreuna putem trece peste orice eu voi fi mereu acolo pentru tine sa te protejez" si daca tot zice ca "Nu" atunci sa stii ca ea pierde nu tu.

5 răspunsuri:
| stygmate a răspuns:

Asa am patit eu cu ultima iubita deci iti voi zice din propria experientasad nu avea motive de a termina relatia dar ceva sa schimbat.ba ca familia ei e impotriva noastra ba ca nuvoi fi eu fericit cu ea, etc.niste aberatii...pana la urma sa aflu ca deja secombinase cu un tip fiin odata fostul ei iubit are acu e si actualul dar care zicea ceva de gen "ca nu l suporta",. au uitat ce inseamna sentimentul "iubire"si ac il folosesc tot mai mult drept cuvant de a juca un puzzlehappy. un sfat de al meu? ceea ce am facut si eu bineinteles ...resemneaza-te incepe de la capa totul. o relatie sa o incepi numai cand stii tu ca esti pregatit.pana atunci iesi distreaza te caci sunt lucruri mult mai frumoase decat sa stai in casa sa ti plangi de mila sa traiesti din amintiri cu melodia celor de la gunses sau a lui gutabig grin. Dragul meu incearca sa lasi trcutul in trecut nu l adu in prezent. multa bafta si sa gasesti o femei care sa te iubeasca cu adevarat. dar nu sta asa ca tu iti faci rau

| CorinaV a răspuns:

Sunt mai multe variante... poate are probleme cu parintii...si nu stie cum sa iti spuna...sau se gandeste ca nu o vei intelege sau crede...

sau are alt prieten...sau poate nu mai tine la tine chiar daca nu are pe altcineva si acesta a fost singurul motiv pe care la gasit ca sa incheiati relatia...

oricum.incearca sa treci pestewinking

| LifEsHEeattx explică:

Pai nu prea o inteleg ea cateodata imi da semne ca ar fi bine sa o mai astept o periaoda prin niste simple cuvinte care eu cred ca sunt puse la misto cateodata cum ar fi" Si eu tin la tine." dar nu inteleg eu cred ca tot ce a zis ea a fost "vrajeala" faza cu tipu/a care nu o lasa nu se poate asa ceva in viata reala si cand am intrebat-o "E mama ta? NU?" ea a spus ca nu e din familie si ca nu poate face nimic fara aprobare aberatii dragi prieteni cum as putea sa vad daca tine la mine? Nu mai vreau sa vorbesc cu ea pe mess anymore as vrea sa ii spun in fata cea ce simt dar ce sa-i zic mai exact ca sa aflu daca se mai poate lega ceva intre noi? cateodata ma gandesc sa ii zic "Daca tii la mine asa cum zici hai sa gasim o rezolvare" dar imi pierd brusc curajul cand o vad

| LifEsHEeattx explică:

Va multumesc.

| LifEsHEeattx explică:

Ms Lonely esti o draguta fundita!