| Andrei_Stroia_1990 a întrebat:

SAlutare ma numesc Andrei am o iubita de 25 de zile o iubesc enorm si as face ori ce pentru ea. Dar aseara o fraiera a incercat sa ne desparta si ea a cam crezut vorbele ei si acum mi-a dat papuci si ea i-a zis la fratele meu ca daca ar fi sa se mai impace cu mine ar trebui sa o surprind cu ceva

Imi puteti da si mie o idee cum as putea sa o surprind Va multumesc pentru intelegere

Răspuns Câştigător
| Exilee a răspuns:

O iubesti, dar relatia ceva imi spune ca nu se bazeaza pe iubire, ci cred ca este doar o joaca!
Daca ea crede in vorbele lumii si nu ale tale si deja au intervenit conflicte in relatie, dar ce se va intampla apoi cand vor aparea probleme mult mai mari? Si inca un aspect care mi s-a parut ciudat este ca desi ea nu a vrut sa-ti asculte opiniile, acum mai are si preferinte.
Normal nu ar trebui sa ceara nimic, ci tu ar trebui s-o surprinzi fara ca ea sa vrea/sa stie!

Cu ce sa o surprinzi. Poti inchiria niste bani si faci rost de niste lumanari si niste petale de trandafiri. Petalele de trandafirii le aranjezi astfel incat sa rezulte o inima si pe care o vei "acoperi" cu lumanari aprinse ( adica lumanarile sa fie dispuse concentric in jurul petalelor).
De-asemenea poti cumpara si un trandafir alb /rosu pentru impacare.
Mentionez ca ar fi bine sa cauti si o caseta cu muzica pentru dans, eventual un vals.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O cină romantică și o declarație de iubire este mai mult decât o surprindere frumoasă!
Succes!
Pa, pa.

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Bună!
Poti organiza o cină romantică unde ar trebui să-i explici că vor exista multe persoane ce vor încerca să vă despartă.
O zi bună!

| vali1985 a răspuns:

O cutie de ciocolata sau trandafiri.

| varcolaccc a răspuns:

Chiar daca o iubesti nu trebuie sa te injosesti. Inseamna ca nu are încredere in tine si de aceea a crezut-o pe respectiva. Nu merita sa lupti pentru cineva care nu merita da sti cat de mult ai Iubi acea persoana. A si sa stii ca gelozia e boala grea nu o sa ai o viata fericita langa o persoana geloasa. Crede-ma eu daca as întâlni fata perfecta pentru mine si este geloasa nu are ce caută langa mine. Acum tu stii ce faci e treaba ta ii poti face cadou niste flori sau sa o inviti la o cina etc. Dar iti zic ca nu se merita dar e treaba ta faci ce vrei. Succes

| BountyWG a răspuns:

1.intrebarea mergea pentru familie si relatii 2.Incearca sa-i explici situatia

| Andrei_Stroia_1990 explică (pentru BountyWG):

Am incercat sa ii explic e o fire geloasa rau da se bazeaza pe fam pe o rel

| Loreddana a răspuns:

Sincer sa-ti spun, cred ca tipa nu merita sa-ti pierzi timpul si cu atat mai putin sa te milogesti de ea. O persoana care baga botul la tot ce zic "prietenii" da dovada de imaturitate.
Acum ramane la latitudinea ta daca vrei sa fii cu o persoana imatura.

| vivi26 a răspuns:

Tu cu un buchet de trandafiri in genunchi spunandu-i "iarta-ma"![chiar de nu esti vinovat]