| Mihai251251 a întrebat:

Salutare TPU, ași dori să-mi spuneți care-s pași de bază într-o relație, este prima, și a-și vrea să precizez ca am 15 anișori =). Acord funda celui mai consistent răspuns! Mulțumesc!

1 răspuns:
| InVPent a răspuns:

Nu fi timid, dar nici genul ăla de băiat bădăran care o strânge de sâni în fața școlii ( excepție pentru tipele care e cunoscută pentru mâna ei magică în tot orașul ). Poți să încerci să fii romantic. Fă-i cadouri( ai grijă dacă e materialistă ). Comunicarea e cea mai importantă, atât verbală, cât și non-verbală. Nu-ți fie teamă să o privești insistent în ochi. Respectul are și el un rol important intr-o relație. Succes!