| música a întrebat:

Am si eu o intrebare si anume voi ce ati alege : o relatie cu un baiat care are bani multi si fite sau o relatie cu un baiat simplu care stie sa va inteleaga si sa va aprecieze? As dori parerea voastra sincera si cu argumente de ce alegeti prima sau a 2 a optiune. [ DOAR FETELE]
Pana acum am intalnit doar fete care aleg prima optiune sad oare majoritatea sunt asa?

Acord FUNDA celui mai sincer raspuns

Răspuns Câştigător
| Mariaa a răspuns:

Eu as alege baiatul care sa ma aprecieze pentru ca eu ma atasez foarte usor de cineva.
el avand bani, fetele sar pe el.si normal ca s.ar putea sa dea de una mai draguta ca mine.care sa ii ofere tot ce vrea.eu nefiind pregatita, m.ar lasa.si as suferi.
de aceea, unul care sa ma inteleaga si sa ma aprecieze este foarte bine venit. de persoane din astea avem nevoie. nu de fitosii cu bani
sper ca te.am ajutat.

8 răspunsuri:
| BiscuiteCuCiocolataa a răspuns:

A doua optiune, si daca baiatul e si dragut ceva mai perfect nu se poate day dreaming. Ce n.as da sa intalnesc si eu un baiat asa b-).

| Chaotic a răspuns:

Iti spun din propria experienta:
Am fost cu un baiat obisnuit, care intr-adevar stia sa ma iubeasca el avea 18 ani si eu 15, am stat 1 an jumate impreuna dar ne-am despartit ptc nu ne vedeam deloc din cauza scolii, el incerca sa-mi daruiasca cte ceva iar eu apreciam lucrul p care il facea, eu la 15 ani am lucrat ca dadaca o luna ca sa-mi pot scoate banii sai cumpar si eu ceva, dupa ce ne-am despartit am plans aman2 1 dupa altu a trecut 4 luni despartiti nestiind 1 de celalalt, am incercat sa fiu cu un alt baiat era 1 bogat iar eu nu stiu genu ptc eu nu-s bogata dar nici saraca.dar stiu ce inseamna sa nu ai unele lucruri,iar tipu incerca sa ma cumpere cu bani dulciuri rochite si chestii, am vrut sa fiu ceea ce sunt, a trecut mult timp si fostul mi-a trimis mesaj ca sa ne intalnim in oras:Xmi-a crescut inima cand am citit msg si in acea zi ne-am impacat (1 aug 2011)...nu am sa uit asta in viata meahappy.ne iubim foarte multi la ora actuala suntem impreuna. ca sfat iti spot spune atat sa-ti asculti inima si alegeti baiatul care iti seamana

| OnlyGirl a răspuns:

Pai cu siguranta a 2 a varianta, nu conteaza banii intr-o relatie atata timp cat va iubiti. Fetele care aleg prima varianta sunt de obicei cele care sunt pline de bani si au si ele fitze.Indradevar cu greu mai gasesti un baiat simplu care stie sa te inteleaga si sa te aprecieze.

| mishalovesyou a răspuns:

Daca esti matur e bine ca baiatul, daca iti doresti sa te casatoresti cu el, trebuie sa aiba ceva venituri pentru a va putea descurca
nu trebuie sa fie bogat si cu fite dar sti cum se spune? "dragostea trece prin stomac" si daca nu ai cum sa traiesti bine nu ai nici iubire(aici ma refer la casatorie)
eu cred ca cel mai important este sa te iubeasca si sa se vada ca tine la tine
dar trebuie cate un pic din fiecare
asa cred eu:*

| adriana_2238 a răspuns:

Pai depinde ce gen de fata esti tu daca esti obisnuita sa ai bani sa ti se cumpere ce vrei atungi alege-l pe primul daca esti o fata care nu prea pune pret cadouri si alte lucruri pe aldoilea acum gandeste-te bine si fi atenta la cel care tine mai mult la tine

| FabbFabyAna a răspuns:

Eu cred ca unul simplu este mai bun deoarece acela iti ofera afectiune si te iubeste cu adevarat, pe cand cel cu bani crede ca iti poate cumpara lucruri scmpe de iti sar capacele si ti-a ajuns la inima, dar nu e asa. Cele mai multe fete aleg baieti cu bani deoarece adora sa fie rasfatate cu lucruri scumpe ce nici o fata nu isi permite si se lauda : "uite ce mi-a cumparat iubitul meu. asta e dovada ca ma pretuieste si ma iubeste", dar apoi se plictisesc si se gandesc ca unul care te intelege si te apreciaza iti ofera ceva ce nu costa bani dar te face mult mai fericita decat o cutie cu sute de bijuterii. Si nu, nu majoritatea fetelor sunt asa, ci numai fitzoasele ce nu se gandesc la dragostea adevarata. In plus baietii bogatzi sunt deseori urati si ff putini, iar cei simpli, sunt multi baieti simpli si fff frumosi dintre care sa alegi care ar face eforturi si ar strange bani sa iti cumpere cadouri nu foarte scumpe dar frumoase, multzumirea lor fiind bucuria mare a iubitei lor

| maramiri14 a răspuns:

Buna,eu aleg a 2 varianta, pentru ca iubirea nu se cumpara cu bani.Eu sunt genul de fata fara fite care ar vrea langa ea un baiat simplu care sa stie sa ma inteleaga si sa ma aprecieze si nu numai; eu sunt tipul de persoana sincera si nu mint si asa as vrea sa fie si persoana de langa mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Pai eu as alege a 2-a. De ce?
Deoarece vreau sa comunic, nu am nevoie sa ma neglijeze. cu afacerile sau bani chesti:d
Mai bine unu simplu fara bani decat unu cu bani si care nu iti ofera nimic. Oricum gusturile difera. Dar tu ce ai alege?
Unul cu bani care are faima si nu stie nimic. el sta cu tine pana pleaca cu alta. ori unu sincer sarac si care sa iti ofere (tot ce ai vrea). Bafta!