| SmiguelRasta a întrebat:

Am 14 ani si 1.50 m. 34 kg iar aspectul meu fizic ma termina psihic.Arat si sunt cat un elev de clasa a 4-a desii eu sunt a 8-a... Vreau sa urmez un tratament cu hormoni de crestere.Am primit "aprobarea" de la medic, dar vreau sa stiu care sunt urmarile acestui tratament si sansele in care e posibil sa apara dereglari, adica par prea mult, ingrasare si alte cele
Funda!

3 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

E recomandat sa nu fortezi mama natura. La 14 ani esti inca in crestere. Chiar si daca aveai 20 de ani si aveai aceeasi inaltime, gandeste-te ca asta e contitutia ta. Doar nu oi vrea sa fii ghita uresan?

| XxTerrorxX1 a răspuns:

Nu prea ar merge hormonii, sansele ar fi cam de 50% - 50% sa mearga, inaltimea merge, dar greutatea nu prea, incearca sa mananci mai multe feluri de mancare si mai mult.

| NatyAriana24 a răspuns:

Eu zic ca esti prea slaba, adica doar 34 de kg si de aceea crezi ca arati ca cei de clasa a 4-a!