| GaBByzZuuuuuu a întrebat:

Buna TPU am 19 ani si am o problema de cand ma stiu sunt foarte timid cand incerc sa intru intr-o discutie cu o fata. Pur si simplu nu stiu sa vorbesc cu o fata sunt timid si ma pierd si cum sa incep o discutie cu o fata. Am ajuns la concluzia ca imi lipseste aceea parte din creier de a vorbi cu fata si asta e voi fii mereu singur cu mana dreapta. Dar trebuie sa fac ceva fiindca nu mai pot toti prieteni stiu cum e sa saruti sa tii pe cineva de mana si eu nimic. Urla hormonii in mine trebuie sa fac ceva si nu stiu. Nu sunt un baiat urat am o fost o gramada de fete care mau placut si la unele a fost placere reciproca si cand am dat sa vorbesc cu ele am dat-o in bara si mereu se intampla asta cand vreau sa vorbesc cu o fata o dau in bara mereu. Si problema este numai la fete fiindca am o gramada de prietenii cu care ies prin oras, in cluburi si nu am treaba am simtul umorului consider eu. Vreau un sfat ce sa fac ma puteti ajuta cu niste pareri si sfaturi va rog mult? DAU FUNDA.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Incepe sa citesti, te mai maturizezi, dezvolti si o sa fii mai capabil sa porti o conversatie. Citeste si beletristica si carti din tot felul de domenii. Sau articole, uita-te la documentare etc

| Lioana a răspuns:

Trebuie sa te mai maturizezi. Va veni si vremea ta.

| FaraNume1245 a răspuns:

Nu-i important ce spui, e important cum spui. Vorbește cu ele fără frica, o să prinzi mișcarea cu timpul.

| Raniaa a răspuns:

"...concluzia ca imi lipseste aceea parte din creier de a vorbi cu fata" rolling eyes
Tâmpenie mai mare nici că am auzit, astăzi. Cred că undeva în căpșorul tău, este o teamă, o reținere bine înrădăcinată, ori o copilărie. Încearcă să-ți faci o amică, cu care să începi să discuți tot felul de lucruri...