| MadalinGGG a întrebat:

Am 16 ani și de cel puțin 5 luni am vocea foarte schimbătoare, gen o data o am groasa, normala și imediat se face foarte subțire, iar când ies afara pe vremea asta (pe frig) mi se subțiază de tot, oare sa fie de la pubertate sau poate am pb cu amigdalitele?

2 răspunsuri:
| Severin_Ana_1993 a răspuns:

Pai din moment ce ai 16 ani inseamna ca e de la pubertate, ti se schimba vocea doar. Dar depinde si de cat timp ai problema asta. Daca o ai de putin timp cu siguranta e pubertatea, dar daca e de mult timp iti recomand sa consulti un medic.

| MadalinGGG explică (pentru Severin_Ana_1993):

Am menționat care are cel puțin 5 luni