| jokol11 a întrebat:

am o problema daca ma poate ajuta cineva cu un sfat. zilele acestea i.am luat mamei 2 inele de aur si le.am amanetat deoarece imi trebuiau niste bani. acum nu mai am bani si vreau sa le scot in cel mai rapid moment. aveti vreo idee ce as putea face? va multumesc

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Du-te la amanet si prelungeste termenul cu inca 30 zile, partea proasta este ca platesti mai mult cand le scoti dar partea buna este ca o sa le recuperezi

| darrio2007 a răspuns (pentru mona):

Si daca ea nu are nici o sursa de bani ce te face sa crezi ca si dupa 30 de zile nu vine cu aceeasi intrebare pe TPU?

4 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Poti prelungi acel termen cu inca 20 de zile.

| CosminC86 a răspuns:

Deci, eu am inteles ca ai nevoie de bani. Hmm... pacat ca e Becali in puscarie, te duceai la colindat la el. laughing
Dar daca ma gandesc bine nu e o idee rea colinda.

| yuuut a răspuns:

Poate nu o sa observe. lasa asa si fa-te ca nu stii nimic de inelele ei laughing