| gyovany95 a întrebat:

Ce spuneți, viața de după moarte e ceva real? Există rai/ida? Reîncarnări? Dacă nu, ce se întâmplă cu noi după moarte, și mai ales, de unde credeți că apărem?

4 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Noi, oamenii nu avem de unde sa stim daca exista sau nu iad/rai/purgatoriu.Doar cei care au murit deja stiu, dar nu n-au cum sa ne spuna.
Chestiile alea cu oameni care au fost in moarte clinica apoi s-au trezit si au povestit etc. eu nu le cred.
Dar na, fiecare cu opiniile si convingerile lui.
Numai bine!happy

| lpavel a răspuns:

Reincarnari NU exista, dar Rai si iad cu siguranta, dar ca sa te convingi trebuie sa cauti si sa incerci sa crezi ceia ce vei afla nu sa asculti parerea noastra, pentru ca multi sunt care nu cred si ca sa nu fi de partea nimanui mai bine studiaza si vei afla! Bafta!

| simanapeace a răspuns:

Exista rai si iad, dar purgatoriul nu exita.

| alex20002012 a răspuns:

Nimeni nu stie daca exista rai/iad. Dar in reincarnare nu prea cred e doar o superstitie. Funda?