| vali0000 a întrebat:

Funda! Buna TPU as vrea sa intreb voi credeți ca ar exista viata după moarte și dacă da sau nu de ce?

Răspuns Câştigător
| FunkyGurl a răspuns:

Nici nu știu ce să cred. Prefer să cred că da, ca să nu-mi fie frică de moarte.

| vali0000 explică (pentru FunkyGurl):

Asa ma gandesc si eu!

5 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Dupa ce mori ajungi in locul pe care il meriti : iad sau rai, iar in ziua judecatii toate pacatele si rugaciunile/slujbele facute pentru tine vor fi de asemenea luate in considerare, iar locul reales va fi pe vecie.
Exista de asemenea, profesor de religie, sau preot, care se afla in biserica, mai ales duminica. Sa nu uiti

| Sn4k3 a răspuns:

Nimeni nu stie. Ai rabdare si o sa afli laughing

| AtateaConditii a răspuns:

Există, pentru ca suferința de pe pământul ăsta nu e degeaba.

| vali0000 explică:

Nu am intrebat daca stie cineva..ci doar ce credeti, parerea!