| vali0000 a întrebat:

Funda! Buna TPU as vrea sa intreb voi credeți ca ar exista viata după moarte și dacă da sau nu de ce?

Răspuns Câştigător
| hhhapciuuu a răspuns:

De ce sa ne mai nastem daca pana la urma o sa murim? sa nutrim cateva idei nebunesti, sa ne chinuim putin cu problemele noastre idioate, sa imbatranim si apoi sa putrezim in pamant, totul fara niciun motiv? pana la urma nu prea ar conta. tot ce ar trebui sa conteze e prezentul.

2 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Nu știm ce se întâmplă după ce murim... e una din întrebările fără răspuns.
Fiecare e liber să creadă ce dorește, fie că merge în rai/iad fie în reîncarnare.Prefer să cred că nu se întâmplă nimic după ce mori. Absolut nimic... e ca un somn profund, fără vise și veșnic.

| kevincube a răspuns:

Oamenii sunt energie, iar un geniu a spus că energia nu moare niciodată ci doar se transformă.