| kmkmkmkmkmkmkmkmkmkmkm a întrebat:

Daca absolv facultatea de jurnalism si am masterul tot in jurnalism, pot scrie si publica carti?

Răspuns Câştigător
| AshuraElric a răspuns:

Daca vrei ca o editura sa-ti publice cartea, fara studii nici nu se uita la tine, dar editurile nu se complica in general cu cei lipsiti de experienta. Este mult mai bine sa-ti publici singur lucrarea. Trebuie sa stii sa-ti faci reclama. Poti incepe cu lucrari scurte...cat sunt de apreciate, daca ai cititori loiali. Verifica cum si-au incepu alti autori "cariera". Becali publica din inchisoare, pe tine ce te retine? laughing

5 răspunsuri:
| AshuraElric a răspuns:

Poti sa scrii si sa publici carti fara facultate...chiar daca nu e cea mai buna idee. Iti poti face singur reclama pe un site. Daca vrei sa publici in romana, ti se vor pune bete in roata, mai bine in engleza...ai mai multe sanse la vanzari. Gasesti mai multe informatii pe internet. P.S Sa nu ai pretentia sa te imbogatesti din asta, sunt cazuri extrem de rare.

| kmkmkmkmkmkmkmkmkmkmkm explică (pentru AshuraElric):

Nu, ar putea fi o pasiune, nu ma bazez oricum pe asta. Era doar o intrebare, fiindca stiu deja ce vreau sa fac. Dar depinde si cat de apreciata ar fi cartea, desi cu siguranta in strainatate sigur poti avea mai multe de castigat daca cartea iti e apreciata. Intrebam fiindca am vazut in urma cu ceva timp pe un site de facultati cum ca nu poti publica o carte fara facultate, master sau ceva de genul.

| kmkmkmkmkmkmkmkmkmkmkm explică (pentru AshuraElric):

laughing Deocamdata nu am planuri, dar cine stie ce se iveste pe viitor. Multumesc pentru raspuns. laughing

| AshuraElric a răspuns (pentru kmkmkmkmkmkmkmkmkmkmkm):

Daca vrei ca o editura sa-ti publice cartea, fara studii nici nu se uita la tine, dar editurile nu se complica in general cu cei lipsiti de experienta. Este mult mai bine sa-ti publici singur lucrarea. Trebuie sa stii sa-ti faci reclama. Poti incepe cu lucrari scurte...cat sunt de apreciate, daca ai cititori loiali. Verifica cum si-au incepu alti autori "cariera". Becali publica din inchisoare, pe tine ce te retine? laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai nevoie de facultate sa scrii carti, ai nevoie de talent

| kmkmkmkmkmkmkmkmkmkmkm explică (pentru suntserios):

Da, am inteles si stiu asta, ideea era daca pot publica carti fara o facultate in domeniu, in sensul sa le public la o editura sau ceva de genul.