| GroparuVesel a întrebat:

Dau funda ca altfel nu raspundeti...In fine.Am o problema de proportii interuniversale.Deci, un vecin de al meu de la parter ( eu stau la 2 ) ma tot goneste din spatele blocului unde ma joc cu prietenii.Nu lasa pe nimeni sa stea acolo, dar pe copilu' lui normal ca il lasa.Mentionez ca am 17 ani si stau in blocul asta de cand m-am nascut iar el s-a mutat de curand.Am auzit ca vecinii lui sau bucurat nespus cand a plecat din fostul' cartier.Toate generatiile de copii care au stat in blocu' asta sau jucat fara nici o problema, dar la noi( cei de varsta mea) e o problema.Nu tipam, nu facem galagie etc. Dar daca ar inchide geamul n-ar mai auzi nimic...Totusi nea "raportat" cum ar zice el la politie si acolo sa stabilit ca trebuie sa ajungem la o intelegere.Cand dau muzica tare rasuna tot blocu si nu mai vine sa ma enerveze, dar asa cand pur si simplu stau acolo il deranjez nu stiu cu cestraight face. Am nevoie de sugestii pentru a-l face sa se mute.EU AM ramas in PANA de idei.Mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| marpey16 a răspuns:

E clar nebun, deci probabil ca daca i-ai explica frumos ca nu are dreptul sa faca asta, nu ar functiona. Desi asta ar fi cea mai frumoasa varianta. Inainte sa va apucati sa ii faceti farse si sa il enervati si mai rau, ati putea toooootusi sa incercati sa il luati cu binisorul. Sa fiti incredibil de politicosi, si sa ii zambiti mereu, in timp ce va transmiteti mesajul. Si daca e nebun, sa fiti foarte expliciti. Puteti sa ii spuneti ca nu este o proprietate privata, este ceva in comun, deci cu totii aveti aceleasi drepturi, dar asta fara sa il jigniti aratandui ca sunteti superiori doar pentru ca stati acolo de mai mult timp ca el. Cred ca politetea ar fi singura varianta sa va intelegeti cu el, nu sa il faceti sa plece, pentru ca asta este imposibil. Gandeste-te ca e un om matur, cu copii si cu familie si nu poate sa se mute cand vrei tu (desi poate ar fi mai bine). Stiu ca e deranjant, dar violenta (nici macar verbala) nu o sa te ajute. Succes! Sper sa rezolvi ceva, si sper ca ti-am fost de ajutor. (si nu e nevoie de fundite ca sa faci pe cineva sa raspundaa :*)

3 răspunsuri:
| Jigsaw a răspuns:

Seara,spargetii geamul.

| GroparuVesel explică:

Dupa cum a spus si @marpey16, acest om este nebun.Are sifilis...Am incercat pana acum in cel mai frumos si politicos mod posibil sa il conving sa ne lase in pace, dar nu a functionat...Ba chiar si mai rau, a iesit afara in pijamale si cu un ciomag in mana la noi si nea alergat cam 1 km.Alte sfaturi va rog? Si nu, @Alex, nu putem fiindca e un fel de politist, mai exact jandarm. Apropo, @cosmin sa stii ca sunt baiat.

| Bl0ndu12 a răspuns:

Bai ce oameni prosti sunt pe lumea asta.Ok eu am o idee:Spune-i: Bai omule ce ai cu mine!? Inainte de tine stateam linistita acum tu ma gonesti.de ce? Nam dreptul sa stau in spatele blocului? Lasama in pace!