| zuzu1506 a întrebat:

Am o intrebare referitoare la animalele de companie, as vrea sa imi iau un caine dar locuiesc singura si sunt plecata cam 8 ore pe zi. Stau la un apartament si nu vreau sa deranjez vecinii, deci intrebarea e daca as putea sa il las singur fara sa faca galagie?

Răspuns Câştigător
| viata0delash a răspuns:

Da, poti. Dar la inceput iti va fi foarte greu. Va trwbui sa pretreci mult timp cu el si sa il deprinzi sa stea singur acasa, va trebui sai amenajezi un loc unde sa stea acestea 8 ore, si sa aiba la indwmana apa si mancare. Pe la inceput el va face multa zarva, va latra, va roade peretii, usele, (ok, depinde si de cum te vei ocupa tu cu el).
Deci raspunsul este da, poti sa-l lasi singur fara sa faca galagie, dar primele 1 -3 luni va fi cam problematic, apoi se va deprinde.
intrebi si tu de persoane care au caini, sau video pe Youtube cum sa dresezi sunt o multime si va fi totul ok.
E foarte misto cand vii acasa si te asteapta un sufletel, o sa vezi ca e ca un copil. Iti recomand

2 răspunsuri:
| iDarkness a răspuns:

Sigur, il legi cu o sarma de bot si-l bagi intr-un sac.

| zuzu1506 explică (pentru iDarkness):

Nu e necesar sa fi ironic, chiar as fi vrut un raspuns sincer nu o batjocora.