| soultaker a întrebat:

.. de ce mai toate fetele pun aspectul fizic al unui baiat inainte de toate? nu vreau raspunsuri false si pline de modestie vreau sa raspundeti sincer. ce ar trebui sa faca un baiat care nu arata asa bine pentru a cucerii o fata daca nu are nici cea mai mica sansa daca e respins din start?

6 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Dar si baietii pun aspectul fizic inainte de toate, pentru ca prima data il vezi din punct de vedere fizic, apoi ii vezi sufletul, gandirea, etc.
eu cred ca orice persoana e frumoasa in felul sau, trebuie doar sa stii cum sa iti pui calitatile in evidenta, de exemplu o schimbare de freza te-ar putea advantaja foarte mult
pai faza e ca nu trebuie sa incepi cu cuceritul, flirtul, incearca sa fii mai intai prietenos, glumet, comunicativ, ca acea persoana sa iti poata vedea si alte calitati, decat cele fizice

| vreauTotulSauNimic a răspuns:

Da,e adevarat ca fizicul atrage.
De exemplu, tu te uiti la o fata urata si grasa?
Nimeni nu e urat.Fiecare avem parti frumoase, dar trebuie sa stim sa ni le punem in evidenta.De exemplu, intreaba pe cineva ce nu-i place la tine si poate sa raspunda : parul, stilul vestimentar, etc.Si atunci incearca sa te schimbi putin si sa arati mult mai bine...Iar ca si comportament,fi glumet, sincer, iar fetele vor aprecia asta.
Dupa ce o fata isi da seama ca un baiat e bun, sincer si de treaba, fizicul ramane pe locul II. happy

| katherinne a răspuns:

Pai in zilele noastre se pune in general accent pe fizicul unei persoane.Ar trebui sa incerci sa te imbraci cat mai cool, sa te aranjezi, poti de exemplu sa mergi la coafor pentru o noua frizura si iti poti face o schimbare de look in garderoba.Mult succes!happy

| yumary a răspuns:

Buna! Pai aspectul fizic il vezi prima oara nu ai cum sa iti dai seama ce fel de persoana este pe interior. Si in plus fetele din ziua de azi sunt fitoase degeaba esti tu destept si cu suflet bun dac nu ai acel ceva care vrea fiecare fata. Eu una cred ca nu conteaza asa tare aspectu fizic si sunt fata ...tot ce trebuie sa faci e sa fi tu insati sa nu te pierzi in fata ei, fa-o sa rada, invit-o undeva la un suc la o inghetata...happynu uita de floare happy Succes happy Bafta!

| mihaelaqi a răspuns:

Pai gandeste-te : ce vezi oriunde prima data? Fizicul. Ca doar nu stii daca e inteligent omul sau are umor. Si ce ar trebui sa faci tu? Eu propun glume. Eu am cucerit odata un baiat doar cu umor. laughing Pentru ca vorbeam pe mess. big grin Sper ca te-am lamurit.

| Allexandrascumpika17 a răspuns:

Incearca sa ii faci cadouri vorbestei frumos aratati interesu pentru ea, fa-o sa se simta langa tine fericita si poate vei reusii.Bafta cu fata ta!