| Saya_1767 a întrebat:

Eu sunt genul de fata mai glumeata, imi place sa fac glume si sa vad lumea ca rade. Dar se pare ca prietena mea cea mai buna are o problema cu asta.Imi spune mereu sa fiu mai serioasa si sa nu mai rad atata. Daca as face glume mai "deocheate"as intelege.

Cel mai rau ma deranjeaza faptul ca si ea face glume, cateodata amuzante, dar deseori glumele ei se transforma in bataie de joc si eu nu ii spun nimic dar ea mereu imi scoate ochii ca sunt prea copilaroasa si imi spune sa termin cu glumele.
Sper ca ati inteles ce am vrut sa spun.
Eu am o problema, sau ea?

Răspuns Câştigător
| IIIsus a răspuns:

In mod evident "prietena" ta nu cunoaste termenul de prietenie neconditionata. Ea incearca sa te domine pentru ca e complexata de faptul ca esti mai spirituala decat ea. E clar ca esti mai inteligenta decat ea iar daca nu-ti apreciaza glumele, e pentru ca e o persoaza ursuza. Amuza-te pe seama ei pentru ca nu ti-e deloc prietena si sunt sigur ca nu depinzi de asa zisa prietenie cu ea. Aceeasi problema am avut-o si eu cu nenumarate persoane, mi se reprosa ca sunt prea sarit happy Nu esti tu problema.

6 răspunsuri:
| anonimaa a răspuns:

Buna.
deci problema prietenei tale esste ca atunci cand esti si tu prin preajma ea se afla in umbra pe cand tu atragi toata atentia. este si normal sa-ti reproseze sa fi mai serioasa pentru ca nu o pui intr'o lumina buna.
si pe mine ma enerveaza ca atunci cand eu si my bff suntem in acelasi grup atrage multe priviri si face glume insa... da si eu ma simt aiurea.
intr'un fel o inteleg, iar in altul nu iti poate spune nimeni cum sa te comporti si sa te schimbi. deeci...
mai bine o lasi totusi ceva mai usor cu poantele pentru ca altii ar vrea sa mai vorbeasca si ei.
bafta
xoxo

| mikilooooooooo a răspuns:

Spune-i adio, cine te place te accepta asa cum esti nu incearca / te forteaza sa te schimbi!

| Anileda a răspuns:

Faci ce vrei, nu trebuie sa te schimbi pentru ea.

| miasdbnqwyiudnwqiygu a răspuns:

Te-ai gandit ca poate nu merita sa fie prietena ta?
Tu trebuie sa te comporti exact asa cum vrei si iti place tie.
Deci.
Trage si tu concluziile

| hhhdd a răspuns:

Nu trebuie sa te schimbi pentru ea.

| lorycykcl a răspuns:

Tu trebuie sa te simti bine in pielea ta, asta e cel mai important lucru. Poate unele situatii cer mai multa seriozitate si de asta iti spune, dar daca asta-i firea ta ce rost are sa te minti. Pastreaza-ti inocenta, e ok asa.