| costica21gabita a întrebat:

Buna ziua TPU. Am o problema, oarecum. Colegii mei imi tot pun porecle nasoale, ca de exemplu martoaga. Dar nu asta ma deranjeaza, ci faptul ca imi spun ca fac glume proaste. Adevarul e ca nu prea stiu cum sunt glumele bune, care fac pe toata lumea sa rada, rekturi sau batjocorii nevinovate. Imi puteti spune cum pot face asa ceva?

4 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Martoaga? Nu e asa rau. E mai ok decat Costica

| Staind a răspuns:

N-am idee.
Unii zic ca umorul are legatura cu inteligenta. N-am insinuat nimic.
Dar, Costica, colegii sunt trecatori. Nu e nevoie sa impresionezi pe nimeni. Dar te inteleg, ai si tu un orgoliu.
Undeva, pe lumea asta, cineva iti intelege umorul.

| Pantea_Moglan_Atanasia_2002 a răspuns:

Sa faci o gluma buna e atunci cand nu jignesti o persoana. Adica : Vezi ca ti s-au deslegat sireturile. Si apoi ii spui,, Multumesc pentru inchinare"( asta ar putea fi o gluma amuzanta.

| sobolancusentimente a răspuns:

1.Mata este asa de grasa incat ii vad poza pe google maps.
2.Toti avem dreptul sa fim prosti, dar tu deja abuzezi de acest lucru.
3. Daca ar fi tara prostilor, tu ai fi capitala
4.Colegul tau:mata e proasta ca te-a facut
Tu:mata e proasta ca te-a pastrat
5.Colegul tau:esti prost
Tu:eu nu fur meserii