| AlexSadik a întrebat:

incurand se apropie un concurs de desen NAUM nu stiu daca a ti auzit de el dar tema este SPERANTA- sinergii plastice adica profii ne au explicat ceva NOU! din viitor sau ceva nou combinat cu ceva vechi, acum eu v a intreb Ce idei imi puteti da dar tineti minte dau funda celor mai elaborate si mai complexe adica celor mai BELEA SUCCES! astept raspunsurili

Răspuns Câştigător
| bb_9337 a răspuns:

Idei:
1. un om care se afla in capatul opus al unui tunel, si in departare se vede un punct de lumina. desenul ar iesi splendidd atat din cauza contrastului, alb-negru si ar respecta si tema, speranta de a ajunge la capat, de a reusi.
2. fundalul negru, in mijloc Pamantul iar dintr-un colt o parte din Soare (speranta ca soarele va rasari si maine)
3.pe toata coala de hartie un portret, vazut dintr-o parte a unei fete, dar sa nu-i faci par si pe obraz sa iasa in evidenta un fluture mare (speranta de a trai, liber ca un fluture)
4. un om cazut la pamant, in genunchi iar umbra lui sa fie a unui monstru, totul pe un fundal gri, sa fie mai dramatic (speranta de a fi egal cu ceilalti)
Sper ca ti-am dat idei destul de bune! bye