| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, ma simt foarte aiurea.

Acum 4 zile m-am intors in Norvegia (aici locuiesc) din Romania si am realizat ca imi lipseste foarte mult tara mea.
De cand m-am intors ma simt foarte singur si aiurea (desii am prieteni destui)...tin sa mentionez ca m-am distrat foarte tare in ultima vacanta si ca pe deasupra m-am si indragostit de o fata cu care am dat-o in bara...

De la ce sa fie?
Cum sa fac sa trec peste sentimentul asta de rahat?
Orice sfat este binevenit, ofer funda celui care imi va ridica moralul cel mai mult. ^^

Răspuns Câştigător
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, imi pare bine sa aud ca mai exista si romani ca tine! Felicitari. Continua sa comunici cu prietenii tai din Romania prin Skype, sa-i suni si sa-i intrebi ce s-a mai intamplat prin Romania, iar tu la randul tau sa le spui cum e in Norvegia!

2 răspunsuri:
| ciribist a răspuns:

Pai e normal sa iti fie dor de tara ta, poti sa realizezi ca o sa mai ajungi acolo si o sa te bucuri de ea din nou sau daca nu ai rabdare incearca sa scapi de sentiment iesind cu prieteni sau facand altceva, pana la urma fericirea o poti gasi oriunde.

| pinkiepy a răspuns:

Ca sa scapi trebuie sa-ti gasesti si tu un prieten virtul sau o iubita