| alex0009 a întrebat:

Salutare TPU, sa incep direct.Imi place de o fata dar defiecare data cand vreau sa vorbesc cu ea nu reusesc deoarece nu stiu ce sa o intreb cum sa o intreb.Asi dori daca puteti sa imi dati un exemplu de conversatie sau ceva de genu.Nu incepeti cu chestii de genul scoateo la un suc sau mai stiu eu ce.Atat vreau mersi anticipat.

Răspuns Câştigător
| DENI1392000 a răspuns:

Intreab-o daca are frati sau surori, ce vrea sa devina cand mai creste si in functie de meserie poti discuta diferite lucruri cu ea, gen de ce vrea sa devina..., cand si-a dat seama ca o atrage meseria de..., intrabo ce fel de muzica ii place, daca are cantareti favoriti, ce gen de filme ii plac si care e filmul ei favorit, si iarasi daca ai vazut filmul puteti vorbi despre el, personaje din el, cum vi s-a parut, sau daca nu ai vazut filmul poti sa o rogi sa ti-l povesteasca, si chiar daca nu ti-a placut sa ii spui ca pare interesant si te vei uita cu siguranta la el.
Sunt multe subiecte despre care puteti vorbi, gandeste-te la lucrurile care iti plac tie si stii multe despre ele si incepe o conversatie.

1 răspuns:
| andru10best a răspuns:

Buna.
Cea mai simpla metoda de a te baga in discutie fara sa pui prea multa presiune pe discutie este sa ii ceri ajutorul la ceva.
Intreab-o parerea ei despre ceva sau sa te ajute cu ceva. Dar sa nu fie ceva neaparat simplu. Alege ceva care implica o discutie mai lunga de 1 minut dar nici ceva iesit din comun.
Daca deschizi o discutie despre altceva, ea isi da garda jos si poti afla mai multe despre ea. Astfel, gasesti alte subiecte despre care ati putea vorbi.
Incearca si vezi cum merge!
Succes!