| AnastasiaIoana26 a întrebat:

Vreau sa-mi țin ziua mea de naștere si vreau sa chem un dj, problema este ca nu stiu cum sa vorbesc cu el, cum sa il întreb, deoarece sunt timida si nu stiu sa ma exprim. Va rog dați-mi un exemplu de Conversație cu un dj ( cum sa il întreb și cum sa ma adresez ș.a)

4 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Iti dau un sfat, nu chema Dj la o petrecere de genul, nu de alta dar o s-o strice, o sa-i sara lumea in cap pentru muzica pe care o pune( asta daca vine cu muzica de acasa), mai bine aduci un laptop pe care il conectezi la boxe si puneti voi ce muzica doriti, e mult mai ok asa, cand va saturati de o melodie, puneti alta si tot asa.
Iesi mult mai castigata asa!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Mergi acolo cu prietene sau mama ta si astfel vei mai scapa de timiditate.

| AnastasiaIoana26 explică (pentru MihaiNicu23):

Eu aș vrea sa îi scriu pe Facebook, dar problema este ca nu stiu cum sa il întreb daca ar putea veni...

| siriusblack98 a răspuns:

''hei buna! As avea si eu nevoie de un dj la o petrecere aniversara, cum procedam?'' de aici iti va da el toate detaliile in privinta costului, tu ii vei spune data, locul, un numar de telefon si ramane stabilit.O sa te mai intrebe daca muzica o dai tu sau aduce el.Aici decizia iti ramane la propria alegere dupa bunul plac.