| Nero a întrebat:

..
Shit happens.
De revelion am mers la sanius si am sarit de pe un fel de rampa, am cazut cumva cu spatele pe spatarul saniei de vreo 7 cm. (m-am lovit in zona plamanilor) si mi-am pierdut respiratia cv gen 7 sec.Na a trecut si acum de vreo 3 zile, cand sar sau fac alergare usoara ma doare spatele in zona aia dar pulseaza durerea de fiecare data cand pasesc sau cand sar pe varfuri.Nu tusesc sau alte alea...
Ar putea fi si de la faptul ca fac abdomene si poate m-am fortat dar nu cred...
Oricum nu stiu ce sa cred, sper sa nu fie vreo problema la coloana.
Voi ce credeti?

3 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Cel mai bine este evident sa mergi la doctor. Nu se poate sa stai asa. Foarte probabil nu ai decat o durere care va dura o anumita perioada dar nu cred sa fie o problema permanenta sau pe termen lung... Problema e ca ce ai zis cu respiratia suna a probleme la plamaani, mergi la un control. Daca nu e vreo problema nu pierzi nimic dar gandeste-te ca sunt atatea boli de plamani si riscui. Daca te verifici e cel mai bine crede-ma! Asa mergand la medic poate iti da si vreun unguent pentru durerea de spate happy

| drunkpanda a răspuns:

Du-te la doctor.

| liviu1234 a răspuns:

Pai fugi la doctor pana nu se agraveaza sa nu ai vreo coasta rupta...