| Tudormatei a întrebat:

Sunt impreuna cu o fata cam de 3-4 saptamani si am niste mici dubii...
Am vazut-o intr-o pauza(suntem in aceeasi clasa), ca se ascundea de un baiat, am intrebat-o care-i treaba si a zis ca vroia sa nu il vada ca pe urma se baga in seama cu ea si ca s-ar putea sa devin gelos.
Am trecut peste. Azi am fost de elev de serviciu si au venit 3 fete la mine(nici nu stiu cine erau) si s-au bagat in seama.Ea venea in fiecare pauza sa vada ce mai fac, si cand a venit si a vazut a fost cam suparata, am lamurit-o si a spus ca e ok.
I-am pus cateva intrebari pe fb, sa postam pe fb ca suntem impreuna..si ea zice "Ok.dar sa vada doar colegii nostri..nu toata scoala". Apoi am intrebat-o daca nu vrea sa vada baiatul acela..si a zis ca nu. apoi nu mai raspundea...
Credeti ca ma mai place? Sau?

2 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Pare o nesiguranta a ei in privinta relatiei voastre sau o incercare de pastra anumite lucruri in interiorul cercului vostru de prieteni, colegi. Oricum, tine la tine din moment ce sunteti prieteni si simte o oarecare tradare cand te vede cu alte fete. E cam neclar cred si pentru ea ce simte pentru celalalt baiat.

| oAnonim16 a răspuns:

De obicei fetele, când se satură de un băiat începe să nu mai vorbească cu el. dar, în situaţia ta nu cred că este cazul. cred că are ceva cu acel băiat. dacă ai curaj, du-te la el şi întreabă-l dacă o cunoaşte, ce părere are despre ea ...etc... se poate să-i placă de el şi nu a vrut să o vadă împreună cu tine.habar n-am. dacă vezi că de pe acum îţi ascunde lucruri de genul, dă-i papucii înainte să ţi dea ea.