| Crunky a întrebat:

Sunt intr-o mare dilema! Sunt indragostit nebuneste de o fata pe care o cunosc din copilarie si cu siguranta si ea ma place, simt asta, ma suna, vorbim cu orele pe mess, ma invita in oras, la bazin de inot. Problema este alta! Eu am fost plecat din tara o perioada de 6 luni, iar in perioada asta, ea si-a facut prieten! Ea zice ca il iubeste, ca nu stiu ce, dar toate chestiile alea care au legatura cu mine ce inseamna? Sau ea ma considera in foarte bun amic Ce trebuie sa fac sa ca sa fie a mea? Sa ii spun direct ca o plac si daca vrea sa fim impreuna? Mi-e sa nu stric toata prietenia si sa-mi zica ca vreau sa o despart de actualul!

Răspuns Câştigător
| ºPishcotº a răspuns:

Toate la timpul. lor! Daca te place o sa-si dea seama ca tipu' cu care e acum nu e pentru ea.si te va cauta. Daca te considera un foarte bun prieten. e mai bine sa nu-i spui nimica si gata. Daca ii spui acum ca-ti place de ea, cum ai zis si tu, va crede ca incerci s-o desparti de actualul, deci mai bine lasi timpul sa decida!happy Ceaohappy

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pai si cu prietenul ei de ce nu se duce la inot sau prin oras?thinking Nu cumva nu e asa de indragostita cum zice?whistlingSpune-i.Nu ai nimic de pierdut nici daca te refuza. O sa ramaneti in continuare prieteni.Decat sa ramai toata viata cu indoiala ca nu ai incercat mai bine sa ai o certitudinewinking

| ºPishcotº a răspuns:

Deci cum am mai zis daca te place( sau iubeste). va sta cu tine chiar daca ai doar o Solenza. Dragostea nu sta numai in banihappy Succes si sa ne spui cum a reactionat.hee hee chiar sunt curioasahee hee Ceaohappy

| ºPishcotº a răspuns:

Ce ma bucur:X.Acuma terbuie sa ai rabdaresmug. Si cu noroc veti fi impreuna. Ceaohappy

| BellaRagazza007 a răspuns:

Complicata situazia! dupa mine... trebuie sa. i zici adevaru in fata, asa inteleaga situazia, si asa continuati sa fiti buni prieteni, sau poate dupa ce. i zici ca o placi f. mult, poate cine stie, asa vrea sa fie cu tine! mai sti? incearca! bafta!

| Crunky explică:

Cu prietenul actual nu iese in oras sau la inot, pentru ca el este "gabor" si lucreaza la 400 de km de casa, iar ei se vad odata la 3-4 saptamani! O alta mica "problema", este aceea ca el conduce o ditamai limuzina de A6, iar eu o cazatura de Solenza, iar eu am observat ca ii cam plac masinile si plimbarile si "suferintele specifice varstei de 18 ani! Week-end`ul asta vom merge la un gratar mai multi prieteni, ea a zis ca o sa vina, deci o sa-i spun direct, fara nici o retinere! Merci mult prieteni pentru raspunsuri! Va pup!

| Crunky explică:

Zis si facut! Sambata seara m-am dus cu masina, am luat-o de acasa, iar pe drum i-am spus ce vreau de la ea! Ea a zambit, ca si cum ar fi stiut deja asta si mi-a spus ca si ea a vrut sa fie cu mine, dar plecarea mea in Italia a incurcat totul! A mai zis ca in perioada asta ei sunt putini certati, din nu stiu ce cauza si ca ii trebuie putin timp sa decida ce face pe viitor, adica sa se impece cu ala sau sa ma accepte pe mine! Tot ce ramane de facut e sa petrec cat mai mult timp in preajma ei si sper ca va fi a mea! In sfarsit! :X Multumesc mult prieteni pentru sfaturi!