| PotHed a întrebat:

happy
Sunt putin in pana de idei despre ce sa fac in vacanta de vara. Nu am prea multe pretentii, dar nu sunt chiar adeptul statului cu burta la soare laughing
Voi ce vreti sa faceti in vacanta asta? =)

Răspuns Câştigător
| XxAngelVampireXx a răspuns:

Vara e lunga asa ca nu o sa poti sa ai un plan pentru fiecare zii.Dar iti pot da idei:petreceri cu prietenii/prietenele,dormi o zii intreaga tongue,citesti,shopping, poate chiar fa-ti o trupa cu amicii, invata ceva nou(ex. sa dansezi)si o sa vezi cat de repede trece vara. Sper sa te fi ajutat sfaturile melewinking

10 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Buna. E un timp asa de lung dar totusi atat de scurt in vacanta asta ca nu stii ce sa faci mai repede.

Cred ca in primele 2 saptamani de vacanta leneveeesc,ies cu colegii pe afara la o inghetata, o pizza alea alea, apoi am planificat cu ai mei sa merg prin Germania vreo 2 saptamani la niste prieteni (in vacanta asta mi-am propus sa fac o gramada de poze).
Cand ma intorc de acolo trec cateva zile pe la munte sa ma relaxez si sa-mi revin la agitatia noastra. si prin august mai citesc 2-3 carti, mai ies la o plimbare.batting eyelashes

| cristi202 a răspuns:

Ride a bike. Suna simplu, nu? Daca ai bicicleta, ia-o si dispari de acasa pentru o zi, doua, trei. Asta tu hotarasti cit.

| Micuţa a răspuns:

Buna PotHed! Pai eu vara asta o sa incep cam asa.
In 17 termin scoala \m/... abia astept :-). Dupa ce termin ma duc la o prietena cateva zile sau chiar o saptamana. Apoi vine ea la mine cateva zile. Dupa aia plec din tara cam pentru doua - trei saptamani. Dupa ce revin in tara o sa mai stau cam doua - trei saptamani pe acasa ( imi petrec timpul cu iubitul, ma dau cu rolele, ies cu fetele ) dupa aia plec la MARE :X! Acolo imi petrec cam zece zile. Apoi vin acasa mai raman maxim trei saptamani si incepe scoala :-|. Asta e programul meu de vara \m/

| CristinaCristi a răspuns:

EU IN vacanta de vara ma voi duce ca o prietena la tara la ea... vreau sa ma bronzez are o curte mare. ne punem o patura pe jos ne jucam carti ascultam muzica barfim minge de volei.are si leagan si seara de la 7 la 11 ne dam in el si dimin de la 8 ca ne scoala masa sa luam paine pan la 10 iar in el

| →Alee׃╳← a răspuns:

Vreau sa nu stau nici o saptamana acasa.:">
Deci vreau distractie si bautura si tigari si baieti si nopti pierdute si cluburi si petreceri pe la prieteni si tot ce vreau :x

Vama Veche - Vara Asta
http://www.youtube.com/watch?v=bCUA0JzsrF0

| TVD13 a răspuns:

Nu stiu de exemplu vara asta ma duc in alta tarawinking

| ioanaccc a răspuns:

Pana acum am vrut doar sa ma distrez si sa nu mai aud de scoala, dar vara urmatoare vreau sa ma duc in draga mea Romanie, sa stau toate serile cu amicii mei si sa ma distrez, si de obicei in fiecare vara merg intr-o excursie la munte big grin.

| Sonny_5338 a răspuns:

Pai eu unu vroiam sa ma apuk de cav sport adica vreau sa alerg dimineata si seara cam jumatate de ora si cum am bazinu apropae sa dau iama si pe acolo + sal in rest pe la mare sau pe la munte iesiri in oras cu prt chesti obisnuite happy

| sweatnees a răspuns:

- Mergi la un picnic impreuna cu amicii.
- Scrie-i o scrisoare unui bun prieten aflat la mare distanta de tine.Messengerul, emaiului si telefonul nu iti permite intotdeuna sa te deschizi si sa comunici asa cum ti-ai dori.
- Perfectioneaza-ti abilitatile de fotograf.
- Pregateste un pranz sau o cina pentru familia ta sau amicii tai.
- Scrie o poezie (sau mai multe).
- Deseneaza ori picteaza intr-un parc sau un alt loc pitoresc.
- Mergi intr-o tabara.
- Fa o vizita la tara, eventual la bunici.
- Incepe sa scrii un jurnal in care sa consemnezi ceea ce faci dar si gandurile ori sentimentele tale intime.
- Organizeaza impreuna cu prietenii o formatie de rock, folk, punk, gothic sau orice alt fel de muzica.
- Inventeaza un nou tip de sandwich.
- Plimba-te printr-un parc, o padure si gaseste 10 tipuri diferite de flori sau incepe sa iti faci un ierbar.
- Fa-ti un blog sau un website.In acest fel te vei obisnui sa scrii, vei invata lucruri noi despre internet si vei putea sa iti exprimi ganduirle si opiniile catre o multime de oameni.
- Citeste cartile pentru care nu ai avut timp pana acum, de care ai auzit sau pe care ti le-au recomandat cunoscutii. Eventual inscrie-te ori mergi la o biblioteca.
- Mergi, in compania amicilor, intr-o excursie cu cortul prin imprejurimile localitatii tale.
- Inventeaza un nou dans.
- Ajuta o persoana in varsta la gospodarie.
- Viziteaza o gradina zoologica.
- Invata o limba straina sau perfectioneaza-ti cunostiintele despre una pe care o stii deja.
- Citeste-i o poveste fratelui / surorii mai mici.
- Viziteaza o alta tara.Ah, banii, banii, banii!
- Apropo de bani... Daca esti destul de mare, ia-ti o slujba temporara. Desigur, cu acordul parintilor.
- Alatura-te unui grup ecologist si participa la actiuni de protejare a naturii.
- Invata un nou sport sau initiza pe cineva in tainele unui sport pe care deja il cunosti.
- Incepe sa practici yoga sau Tai Chi.
- Mergi la un concert.
- Ai o camera video? Creaza un film!
- Fa-ti un terrarium.
- Mergi regulat la strand, invata sa inoti sau fa cat mai multe ture de bazin pentru a-ti mari rezistenta fizica.
- Viziteaza un muzeu.
- Planteaza ceva nou in gradina.
- Pune-ti la punct arborele genealogic.
- Invata sa faci sa zboare un zmeu.
- Inventeaza un joc de carti.
- Foloseste o busola sau un GPS pentru a face o harta a imprejurimilor casei tale.
- Plimba-te cu bicicleta, rolele ori skateboard-ul.
- Petrece mai mult timp impreuna cu bunicii.
- Compune un cantec.
- Fa-ti niste tricouri personalizate.
- Mergi cu cainele la plimbare.
- Incearca sa rezisti macar o zi fara televizor si / sau calculator.
- Invata un nou joc de echipa.
- Uita-te la filmele tale favorite impreuna cu un prieten.
- Deseneaza sau picteaza potretul celui mai bun amic.
- Incepe sa colectionezi ceva.
- Invata sa descoperi stele si constelatiile de pe cerul senin al serilor de vara.
- Invata sa impletesti sau crosetezi.
- Invata ikebana.
- Aranjeaza-ti si redecoreaza-ti camera.
- Invata sa joci sah, bridge, table, etc.
- Ia-ti un animal de companie (cu acordul parintilor).
- Trimite-i un email unui amic cu care nu ai mai vorbit de mult.
- Treci in revista albumele cu pozele de familie pe care nu le-ai mai vazut de mult.
- Mergi la cinema impreuna cu prietenii.
- Comanda o pizza.
- Citeste in fiecare zi cateva pagini din DEX.In acest fel iti vei imbogati vocabularul.
- Organizeaza o petrecere in pijamale.
- Joaca badminton, frisbee, tenis de masa sau de camp.
- Mergi la pescuit.
- Creaza-ti un jurnal foto.
- Refa-ti pagina de pe site-ul tau social (Facebook, Myspace, Hi5, etc).
- Priveste apusul si / sau rasaritul de soare.
- Schimba-ti look-ul cu o noua tunsoare.
- Fa-ti un CD cu cantecele tale favorite.
- Actualizeaza zilnic o lista cu tot ceea ce faci in vacanta asta de vara.
- Planifica de pe acum ce vei face in urmatoarea vacanta de vara.

| Dellya_Delia_1990 a răspuns:

Mie mi-a placut f mult Londra. Aici poti sa gasesti mai multe idei de vacanta http://www.lifeandtravel.ro