| SayMyName1 a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine cu ceva... Eu mi-am dorit sa am o prietena de mult timp. Adica totul a inceput cand un coleg a venit cu "iubita" lui in oras, cand trebuia doar noi doi sa ne vedem. Si mna m-am simtit singur [ banuiesc ca stiti si voi cum e :'( ]. Sunt destul de timid, nu prea imi place sa vorbesc in fata a multor oameni, dar am incredere in mine si sunt descurcaret. Mai glumesc si eu uneori si ma gandesc ca pot avea o relatie mai serioasa la varsta asta, ca tot veni vorba de responsabilitate. La scoala am note ok, medie mare. Totusi nu prea pot face nimic, deoarece am facut o greseala foarte mare la inceput si am cam devenit bataia de joc a clasei... Nu beau, nu fumez, am 16 ani si sunt din Iasi.

Ma puteti ajuta si pe mine va rog?

Ps: daca esti fata si cauti la fel ca mine, hai pe privat happy.

PPs: Nu ma luati cu "esti prea mic", " vezi-ti de scoala" etc.

Răspuns Câştigător
| Geici7474 a răspuns:

In momentul in care iti doresti sa ai o relatie cu o anumita persoana, este ok, dar atunci cand vrei sa ai in general o relatie inseamna ca esti doar disperat dupa atentie. Eu zic ca ar trebui sa te focusezi pe alte lucruri mult mai esentiale si sa nu te mai gandesti la asta. Nu conteaza notele sau ca esti timid, la un moment dat tot vei intalni o persoana care sa te accepte asa cum esti indiferent de ce spun ceilalti sau cat de stangaci esti.
In fine, daca iti doresti sa te cuplezi cu cineva doar de dragul de a o face, mai bine te-ai implica in mai multe activitati extrascoalare precum voluntariatele, acolo ai ocazia sa intalnesti o multime de persoane si poate reusesti sa combini si tu ceva. rolling on the floor

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ai timp destul sa cunosti fete, fii mai increzator.

| ywar a răspuns:

16 ani si tu iti doresti o relatie serioasa? Mai, baiete, tu te-ai gandit bine. Moldovensele sunt dragutele, numa bune de incercat la... facut sarmalute in foi de vita! Pai, hap harmaua. Pe ele. O inviti la tine, dar ii spui sa vina si cu un neglije din matase. De preferat sa nu poarte chilotei. Vezi nu fii paysan si sa o dezbraci de tot, pierzi momentul. Hap pa ele!
Fii ma serios!