| Șefșef a întrebat:

Salutare TPU, vin și eu cu o altă întrebare, dacă se poate de data asta să nu vă mai luați așa de minehappy. Azi eram la mall cu prietenii mei, iubita mea și prietenele iubitei mele, și stăteam toti la masă, și pe mine m-a strigat cineva și am fost să salut persoanele respective, iar când m-am întors venise un băiat cu alți băieți pe care nu i cunoșteam, dar iubita mea îi cunoștea. Iar acest băiat i-a dat cu palma peste picior, și mi-a zis un prieten de al meu, și acum mă duc la baiatu ăla și îl întreb, ba i-ai dat cu palma pe picior, e urat, la care el zice, da, și îi mai dau încă odată, și i-a mai dat odată. În momentu ăla am explodat de nervi și i-am spus să vină afară din mall să ne rezolvăm treburile. Dar, ce mă deranjează pe mine este ca iubita mea totuși n-a zis nimic, nu avea nicio reacție facială nimic. Ce să mai cred? Ea îmi zicea ca nu știa ce să zică pe moment ca s-a pierdut și așa. Ce să fac?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La ea e problema, pentru ca i-a permis. Nu la el.
Este o vorba din batrani.
„Cățeaua până nu ridică coada".
Si etc.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate ca iubita ta are o altfel de relatie cu acela, daca isi permit sa glumeasca si se lasa atinsa in public, chiar de fata cu tine, fara sa fie deranjata. Poate-i "pestele" ei...
Eu cred ca nu de ala trebuie tu sa te legi ci de iubita ta, ca aia este vinovata.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa discuți cu ea

| Hyperion7 a răspuns:

Sa fii mai atent pe viitor

| Xpressurself a răspuns:

Sa ii spui la prietena ta ce ai simțit atunci, ce nu îți place si ce te deranjează la felul în care s-a purtat și cum te-ai fi așteptat sa reacționeze ea. Apoi o lași sa se gândească și nu o mai bați la cap. Depinde si de tine cum știi sa vorbești cu ea. Băiatul de care vorbești a simțit ca te temi și te-a umilit in fata ei. A vrut sa ii arate la prietena ta ca el e mai potrivit pentru ea și ca e curajos.
Nu poți sa dai vina pe fată pentru ca așa cum văd din ce ai scris este posibil ca nici ea nu a știut ce sa facă. E bine sa vorbiți despre asta, calm și fără nervi.

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Ala probabil era fostul ei sau cineva cu care ar fi avut treaba in trecut daca nu a avut nicio reactie, e imposibil sa nu ai o reactie la asemenea gest porcesc, eu zic sa fii cu urechile ciulite, aluia sa-i aplici o bataie zdravana si sa-i controlezi telefonul iubitei tale pe ascuns sa vezi daca e vreo urma de acel tip, lumea e foarte preversa in ziua de azi si o sa suferi cu lunile baiete asa ca fii precaut eu iti zic sa nu ajungi cum am ajuns eu si restul, mai bine sa aflii un adevar acum decat sa stai cu lunile-anii intr-o relatie in care aflii ca totul nu a fost asa cum ai crezut tu ca e.