| Ray218 a întrebat:

Salutare TPU! Voiam sa intreb cum mi-as putea mări notele la școală, în general, dar in special la matematica...situatia e critica ...am numai 5 la matematică?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Matematica se invata numai cu pixul pe hartie, rezolvand zeci si sute de exercitii si probleme.
Daca pui mana zilnic si lucrezi 1 ora pe zi, iar in weekend lucrezi cate 8-9 ore atat sambata cat si duminica, atunci recuperezi toata matematica care nu ai facut-o pana acum si ajungi sa-ti ridici notele la matematica, chiar sa scapi de corijenta.
Spor la invatat!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In afară de a invata mai mult, ce crezi ca ai putea face?

| dullcat a răspuns:

Buna.Exista si in clasa ta sistemul numit : faci meditatii cu profa, altfel te tine numai in 5? laughing Incearca sa apelezi la un coleg sa te ajute? Pentru ca asa la general ce altceva putem sa iti spunem decat sa iti dai silinta si sa inveti?

| Ray218 explică (pentru dullcat):

Menționez ca la scoala noastra cel putin nu avem voie sa facem meditatii cu profesori din scoala noastră happy

| dullcat a răspuns (pentru Ray218):

E bun.La noi te taxa profesoara daca afla ca faceai pregatire cu alt prof. laughing Dar ar fi si mai bun sa nu mai existe deloc acest sistem al meditatiilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu cum crezi? Învățând. Daca nu merge de unul singur, încearcă prin meditații.